Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • xtest

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salutare, am un Opel Vectra B, 2001, Z16XE, la virarea volanului la maxim si tinand fortat volanul se aude un suierat la motor, poate stie cineva sa-mi zica care ar putea fi cauza, caseta de directie cu probleme? Alta intrebare: cand am auzit acel suierat am vurt sa ma uit la borcanul cu lichidul de servo directie, dar, nu am vazut unde este acel borcan, poate cineva sa imi zica exact unde il gasesc? Multumesc.
  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
da vezi uleiul hidraulic , nustiu unde ai tu acel borcan dar trebuie sa fie la vedere , si niciodata sa nu mai tragi de volan maxim duce la uzura foarte repede.
  • VASYLE

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2011

  • Mesaj Privat
suieratul la motor poate sa fie de la cureaua de pe pompa de servo sau chiar de la pompa.(in pompa servo exista o supapa de suprapresiune care da drumul la presiunea prea mare in pompa) in cazul virarii la maxim mai mult de2 secunde.
  • xtest

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2011

  • Mesaj Privat
VASYLE a scris:suieratul la motor poate sa fie de la cureaua de pe pompa de servo sau chiar de la pompa.(in pompa servo exista o supapa de suprapresiune care da drumul la presiunea prea mare in pompa) in cazul virarii la maxim mai mult de2 secunde.


Si sa inteleg ca este un lucru normal acel suierat?
  • VASYLE

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2011

  • Mesaj Privat
da, daca se aude nu prea tare .. totusi schimba uleiu de servo probabil nu mai are calitatile de ungere recomandate
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR