Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • chepuiu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2008

  • Mesaj Privat
salutare tuturor. sunt posesorul unui astra g, 2001, z16se. nu am avut nici o problema cu el, insa de vreo 1 luna, am observat ca incepe sa piarda lichidul antigel. pierde in jur de 2-300 ml la 2 saptamani. mentionez ca am schimbat distributia si termostatul, si lichidul de mai bine de un an, insa nu mi-a facut probleme pana acum. nu am observat nicaieri scurgeri. a mai patit cineva asa ceva, stie care ar putea fi cauza? multumesc anticipat
Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pai logic sa o gandim pot fi: radiator fisurat/spart,furtune fisurate sau pompa de apa .Analizeaza atent si vezi pe unde curge,sper sa ai noroc si sa nu fie din pompa
  • bvirgil1979

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Patania mea: la fel ca si in cazul de fata,completam, cam la 2 luni, cu 300ml antigel si nu intelegeam de ce.
Rezultatul:acum o saptamana m-am trezit ca iesea abur de la motor,merg cu masina la mecanic si acesta observa ca un furtun(cel care pleaca de la racitor,era fisurat putin) si atunci cand facea presiune arunca antigelul afara.
A fost cam greu de inlocuit datorita pozitionarii acestuia(in spatele motorului),colierele rapide dand ceva de furca.
Iti recomand sa incepi cu furtunurile,mai ales daca sunt imbatranite de vreme,ele fiind cele mai pacatoase.
  • octavianvarzaru

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Daca iti curge pe la vreun furtun eu iti recomand sa le schimbi pe toate. Asa am patit si eu, s-a fisurat unul din furtunase de la termoflot, l-am schimbat, apoi un al furtunas si tot asa.
Schimba-le pe toate ca sa fi linistit!
Bafta
Skip ads

  • marius2904

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2011

  • Mesaj Privat
am si eu o problema asemanatoare si se pare ca e de la calorifer. verifica daca ai presurile fata umede si daca le ai ai gasit buba. dealtfel locuri pe unde sa piarda antigel sunt o gramada iar solutiile de la f. ieftine la scumpe
  • deleted-67496

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2011

  • Mesaj Privat
sa verifici daca e ud la picioare la tine sau la pasager dreapta. sau daca iti curge pe jos pe undeva. daca nu....probleme mari....o scoate pe evacuare
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR