Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • bmicus

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: iasi
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Oameni buni, sunt disperat! Am un astra G din 2001, 1,7 DTI. Mai zilele trecute am fo cu el la service Bosch (in spate la Billa). Aveam un scirtziit de cauciuc atunci cind treceam peste cocoasele de pe strada (cind zic cocoase ma refer strict la cele puse pt reducerea vitezei). Au tras aia de ea, si au ajuns la concluzia ca e flansa care prinde amortizorul de caroserie. M-au intrebat daca sa o schimbe.... normal (le-am zis eu). Un singur lucru au uitat sa precizeze si anume ca daca umbla acolo umbla la unghiuri... (daca stiam ca se ajunge la unghiuri o lasam asa). In cele din urma zic bine, hai sa facem si unghiurile....evident contra-cost. Plec in sfirsit cu masina din service... dupa vo 3 ore.... A doua zi plec pe traseu... asa la vo 900 de km... la drum intins.... indrept volanu... masina fuge stinga.... zic.... mi se pare... ma uit mai bine... ca sa merg drept trebuia sa tin volanul strimbat. Sad . Cei de facut? Ma intorc la service... a doua zi... aia e problema... baietii zic: se rezolva... imi fac iar unghiurile... plec din nou .. aceeasi poveste.. n-are rost sa o mai repet. Zic astia nu-s buni.. ma duc la altzii.. si ma duc la quick service (undeva in pacurari linga basarabia unde repara numa sprintere si ivecouri). Ii intreb pe oameni daca se poate face ceva... si imi fac programare peste doua zile. Ma duc la programare.. imi umbla iar la directie si imi spun ca inainte nu era bine (imi dadusem si eu seama Very Happy ). Platesc manopera si plec.. evident ma duc sa-i fac proba... ce sa vezi.. tineam volanul drept si nu se ducea masina stinga.. acu se ducea dreapta.. Shocked Mad

Ce sa mai zic.... daca are cineva vo solutie.. si-a facut cineva unghiurile pe undeva si e multumit.. va rog dati de stire... nu de alta da abia mi-am luat gume de iarna... si fac cam 9-10 mii pe luna.... pls....

Mersi fain si anticipat.
Bebe
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Vino la intalnire maine la 16 in fata la palat si ai sa aflii mai multe. E greu de explicat pe forum. Eu mi-am facut unghiurile de 6 luni si nu am probleme.
  • haolban

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
INCERAK L SERVICE RACEMI D L LANGA BAZAR. SI EU AM FOST L EI CU O PRB ASEMANATOARE K A TA SI EU LUCRAT BINE, FARA REPERCUSIUNI K L TINE.MULTA BAFTA
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@haolban, ia-o mai usor cu limbajul de chat, aici nu esti pe irc. Si nu mai urla (dupa cat de specialiest esti in limbaj, presupun ca stii ca daca scrii cu caps-uri inseamna ca urli)
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR