Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
preturile sunt puse mari ca sa te pacaleasca cu un discount imens si pana la urma duce chiar si cu 6k euro mai putin decat pretul de lista Smile
Skip ads

  • georginyo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
La pretul de 13500 sper sa iau si eu un 1.4 turbo cosmo fara navigatie; nu am nevoie de ea, am deja doua gps-uri.
Preturile la second hand nu le inteleg, pur si simplu sunt la acelasi pret cu cele din fabrica minus rablele, daca nu mai mari.
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
sincer iti urez multa bafta dar NU cred ca vei gasi turbo Cosmo la 13500 indiferent de dealerul la care te vei duce. Cel mai mic pret sa fie vreo 16000 - parerea mea. Mergi la ei si te vei convinge.
  • sansan

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ii dau dreptate lui ursuman Smile ori 1.4 turbo, ori cosmo Smile eu am facut acest compromis si am ales una dintre ele si evident nu's multumit Smile Mai asteapta pana in februarie poate incepe rabla 2012 si ai succes.
Skip ads

  • georginyo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Astept rabla evident, sunt dispus sa merg pana la 14 mii maxim, acum voi vedea ce compromisuri am sa fac; in principiu ma intereseaza sa fie motorul de 1.4 turbo si mai putin alte optionale, insa prefer sa fie noua. Multumesc de oferta opel 1 insa mai astept sa o iau noua.
  • sjohnnyc

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
riky a scris:salut!

am si eu o astra j,pe care as vrea sa o dau...it spun configuratie are,ok?


-motor 1,4 T 140CP
-culoare gri inchis(sobolan)
-Echipare SPORT
-jante+ anvelope de iarna pe 16"(jante de vara pe 17")
-geamuri electrice fata+spate,
-Cd 500 NAVI
-senzori parcare spate

-aprox 30.000 de km,
-revizie facuta acu, o luna + schimbat placute frana

iti las PM cu pretul


Kickazz a scris:1.4T 140cp Sport
AFL + flexride
scaune sport, ergonomice (sofer+pasager)
tapiterie full piele
volan si scaune fata incalzite
jante vara 17" + iarna 16" , goodyear pe toate.
vopsea metal silver lake

daca mai ai rabdare 1-2 sapt, daca fac rost de bani de upgrade, discutam


Sal cat cereti pe ele?
ms
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
georginyo vrea si el masina noua-- abia astept sa vad cand va alege una -- sunt curios daca o ia de aici de pe forum Razz
  • georginyo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
As prefera sa fie noua; nu ar fi exclus sa o iau de pe forum, cine stie poate gasesc o oferta la fel de buna ca a ta.
Am avut inainte un Astra G 1.6 benzina de care am fost foarte multumit pana anul trecut cand a fost avariata total de un nene cu Logan din Buzau. Nu prea stia el cum e cu pedala de frana.
Am sa revin cu oferta dealerului prin Februarie, sa vedem ce preturi mai au. Daca sunt dupa cum spui 16 mii, atunci ma orientez catre Sh.
Skip ads

  • opel1

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Si eu o vand, vreau sa trec la 335d. Este 1.4 turbo Cosmo, Alb,AFL,Parktronic ,clima etc. 17800km pret 13200 Euro
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
se pare ca a ajuns un topic unde lumea prezinta si oferte Smile desi scopul lui era un altul.
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
am cautat dar nu am gasit nimic--vreau sfatul vostru cu privire la prelungirea garantiei pe 1-3 ani. Am fost la ei si ma costa 630E (pt 3 ani). Merita sau nu? Pe mine m-ar tenta mai mult pt partea electrica.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ursuman daca masina are sub 18 luni extragarantia gold este 558,56E pe 3 ani.. ea acopera tot in afara de sistemul audio (asta mi-a spus tipa de la extragarantii).
Daca are peste 18 luni goldul costa 674,77E

Eu cred ca e mai tentanta pentru partea mecanica decat pentru electrica Smile
Skip ads

  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
de Gold m-am interesat si eu dar parca era pe undeva sub 650E in fine -- nu stiu ce sa fac sa o prelungesc sau nu. Partea mecanica ce -- motor si cutie? Presupun ca tot ce tine de directie, discuri etc--- alea sunt drept consumabile si nu se mai iau in calcul -- sau ma insel?
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
doar nu e consumabil motorasu' de la caseta de directie sau mai stiu eu ce.. ai pe acolo placute de frana consumabile.. la discuri e discutabila treaba.. daca le termini tu sau daca se termina de la natura.. se face expertiza

pretul de 674,77 euro este daca masina ta are peste 1 an si jumatate vechime.. daca are sub 1 an si jumatate (18 luni) pretul este 558,56
  • negru2004

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu mi-am luat astazi GOLD pe 3 ani la pretul de 2450 RON. Masina are sub 18 luni vechime. Vedeti ca de la 1 februarie se scumpeste garantia extinsa indiferent de vechimea masinii, de tipul acesteia(GOLD sau COMFORT) sau de durata(1, 2 sau 3 ani). Nu stiu exact procentul, dar in cazul meu (Astra J, 17 luni vechime, GOLD pe 3 ani) ar fi fost cu 150 RON mai mult. Asa ca daca nu vreti sa platiti mai mult de la 1 februarie, eu zic sa va duceti si sa v-o luati pana la sfarsitul lunii ianuarie.

Legat de sistemul audio, eu cred ca este acoperit de garantia extinsa. Eu am sistem audio Infinity pe masina, am dat 600 euro pe el si ar fi fost culmea sa nu fie acoperit de garantie. Garantia extinsa GOLD acopera absolut orice componenta montata din fabrica pe masina, mai putin consumabilele si piesele la care apare in timp o uzura normala.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
negru mie asa mi-a spus tipa de la garantii.. iti zic sigur ca mi-a atras atentia ca nu acopera sistemul audio..

Cine ti-a spus ca se scumpeste de la 1 februarie ? Very Happy
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Pai de unde sa scot eu 30 mil acum pe fuga. Mai e si luna ianuarie:) Frig, ger - pana si in buzunare. Da - de facut cred ca o voi face-- acum ca masina mea are deja 18luni -- nu cred ca mai conteaza prea mult cand. (face 2 ani in iunie 2012). Va multumesc frumos pentru sfaturi--- cerdeam ca au si ei o super oferta ceva!
  • negru2004

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@Okta43

De scumpire stiu si de la "tipa de la garantii" dar si de la Opel Romania. Legat de sistemul audio n-are rost sa ne contrazicem. Eu stiu ce stiu, tu o crezi pe "tipa de la garantii". Las-o asa mai bine Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR