Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • KingBushido

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Buna seara.In seara asta am dat de o problema cel putin ciudata...usa dreapta fata nu se mai inchide..indiferent daca folosesc inchiderea centralizata sau bag cheia in usa...Singura chestie la care ma gandesc e sa se fi rupt vreo sufa ceva inauntru de la manerul acela care o deschide.Intrebarea e cum o pot rezolva? Operatia o pot face acasa sau trebuie sa apelez la un service! Sau ceva provizoriu sa ma pot folosi de masina prin oras pana oi gasi ceva sa o rezolv...Masina e un Opel astra G 2005 1.4 twinport.

Multumesc anticipat!


Ultima modificare facuta de KingBushido la Mie 15 Feb, 2012 1:31 am
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Verifica daca se activeaza actuatorul in usa.Face un tacanit cand activezi inchiderea.
Parca era o boala si se rupea cablajul acolo unde face trecerea din caroserie in usa la Astra G.
  • KingBushido

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
daca te referi la incuietoarea aceea din lateralul usii care intra in boltul acela din caroserie , ramane in jos ca si cum usa ar fi inchisa...la celelalte funtioneaza perfect...de exemplu cand inchid o usa dreapta fata actuatorul acela coboara in jos si in momentul cand trag de maner se ridica...la usa cu problema nu functioneaza... Sad .plus ca butonul din interiorul usii coboara in momentul in care folosesc inchiderea centralizata...
  • KingBushido

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Revin cu o completare...ma trezesc dimineata..dau fata jos de la usa arunc o privire pe la actuatorul ala..vad o parghie ce coboara de la manerul usii din afara...ma joc eu putin pe acolo...si gata s`a rezolvat.Habar nu am cum si de ce sau care era buba...pur si simplu si`a revenit.Am inchis deschis de cateva ori si vad ca nu au mai aparut probleme..sper sa se fi rezolvat si toata foiala sa fie cauzata de frig.Am dat cu un spray de uns pe balamalele si incuietoarea din lateralul usii...si de acum Dumnezeu cu mila...
Inca odata multumesc pentru ajutor;)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR