Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
REPET: VREAU sa cumpar si eu un CID si RAMA pentru un ASTRA G
CRISTI, IMI POTI DA UN PRET?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sportivu1986 a scris:Cristi,
1.sa intaleg ca pe corsa mea nu merge nici un alt gid din gama opel, nici macar de corsa d ci doar de corsa c 2005-2006?(intreb asta ca am pe cineva cu un shrot destul de mare)
2.Daca as face rost de un astfel de gid si nu este resetat ai putea sa il montezi si sa-l imperechezi cu cd-ul, bineantales contra cost(doar sa imi mearga in continuare comenzile pe volan)
3.Daca nu gasesc gid pe un bid de la tine ai putea sa imi faci bc-ul?mi-ar afisa si consumul instant?
4.Tid-ul de pe alta masina mai trebuie imperecheat cu cd-ul meu intreb ca o ultima varianta deoarece am luat masina cu display-ul defect?Smile
Merci!

Sa le luam pe rand ...
1. Corsa-C foloseste NUMAI TID (ceas, data, info radio), GID(ecran grafic care suporta BC) si CID (ecran color pentru navigatie). Oricare in afara de TID este special si numai pentru Corsa-C / Combo / Meriva / Vivaro ca sa iti mearga BC-ul.
2. Pentru resetare, aflare cod pot sa te ajut, chiar si cu programarea DACA trimiti audio cu care trebuie imperecheat, pentru montaj, DA, daca vii la TM, altfel va trebui sa gasesti pe cineva la tine.
3. BID nu exista pt. Corsa-C !
4. TID trebuie imperecheat cu audio, vorbim aici de Corsa-C min. 2005, sistem full CAN Bus.

CristianTM.
  • sportivu1986

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ok!
Merci mult sunt chiar din timisoara, oricum o sa dau eu de tine.Smile
  • sportivu1986

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cristi,
Totusi pe tine nu te intereseaza gid-urile ale de insignia daca tot te ocupi cu deaste?
Daca esti interesat as putea sa-ti dau 2 gid-uri de insignia nepuse pe masina in schimbul unuia pentru corsa c.(ca nu prea is dispus sa dau doua sute pe un display Smile) )
Daca esti interesat iti pot pune poze pe mail sa iti faci o idee dar banuiesc ca sti cum sunta.
Stima!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sportivu1986 a scris:Cristi,
Totusi pe tine nu te intereseaza gid-urile ale de insignia daca tot te ocupi cu deaste?
Daca esti interesat as putea sa-ti dau 2 gid-uri de insignia nepuse pe masina in schimbul unuia pentru corsa c.(ca nu prea is dispus sa dau doua sute pe un display Smile) )
Daca esti interesat iti pot pune poze pe mail sa iti faci o idee dar banuiesc ca sti cum sunta.
Stima!

Salut !
Nu ma ocup de Insignia...cel putin nu inca...asa ca nu am ce face cu ele. Oricum display-ul GID de 200 euro de Corsa-C deocamdat' nu il am iar procurarea lui este o adevarata aventura, poate dura si luni de zile !

CristianTM.
  • chiriches

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
Ma intereseaza doar un cd30 mp3 gri inchis, fara display, este?

CristianTM a scris:De vanzare CD 30 MP3 cu ecran BID, pret = 600 lei sau cu ecran GID , pret = 800 lei pentru Astra-H / Zafira-B pe gri inchis (CC METTALIC)
Detalii:
CD30 MP3, fabricat de Blaupunkt, 6 butoane, Alpha Code AZ, GM Part Number 93 180 959
BID, compatibil cu sonda de tip A (Astra-H 2004/ 2005 poate si 2006) Alpha Code KR, GM Part number 13 111 165
GID, compatibil cu sonda de tipa A (Astra-H 2004-2006), mufa albastra, Alpha Code KP, GM Part Number 13 111 163
Aparatele sunt imperecheate (de pe aceeasi masina) dar pot fi vandute si separat, pentru detalii, va rog contactati-ma.


CristianTM.
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22) de Luni pana Sambata

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
chiriches a scris:Salut,
Ma intereseaza doar un cd30 mp3 gri inchis, fara display, este?

Da este. Pretul = 100 euro transport inclus sau ridicare personala.

CristianTM.
  • Geo_G

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salut.

Eu am BID. Cat ma costa diferenta pentru GID. Banuiesc ca merge schimbat doar display-ul.

O zi buna
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Geo_G a scris:Salut.

Eu am BID. Cat ma costa diferenta pentru GID. Banuiesc ca merge schimbat doar display-ul.

O zi buna

100 euro este GID-ul.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Fiindca am ajuns la 100 de unitati modificate pentru AUX IN, numarul 101 va primi o reducere de 50%, asa ca grabiti-va ! Prima unitate din RO care ajunge la mine pentru adaugarea de aux in il va costa doar 25 euro in loc de 50 !!!



CristianTM.
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22) de Luni pana Sambata
  • gabryell00

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Buna, as vrea si eu sa imi schimb display-ul la Astra h, am Tid si as vrea ceva sa aiba si navigatie. Ma gandeam sa schimb doar disply-ul dar daca nu se poate o sa schimb si casetofonul care este un CD30, daca vrei pot sa il dau la schimb. Si m-ar interesa un pret daca stii?



CristianTM a scris:
Geo_G a scris:Salut.

Eu am BID. Cat ma costa diferenta pentru GID. Banuiesc ca merge schimbat doar display-ul.

O zi buna

100 euro este GID-ul.

CristianTM.

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
gabryell00 a scris:Buna, as vrea si eu sa imi schimb display-ul la Astra h, am Tid si as vrea ceva sa aiba si navigatie. Ma gandeam sa schimb doar disply-ul dar daca nu se poate o sa schimb si casetofonul care este un CD30, daca vrei pot sa il dau la schimb. Si m-ar interesa un pret daca stii?

CD70 navi FARA aux in = 200 euro iar cu AUX IN = 250 euro (in secunda asta am doar NOU pe argintiu (gri deschis) = 310 euro sau pe negru lucios (Black Japan Lack)
Ecranul GID = 100 euro
Antena GPS = 20 euro
Mai ai nevoie de codul de securitate al masinii sau daca nu il ai atunci cumperi pereche (imperecheate) GID-CD70navi.

CristianTM.
  • gabryell00

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Si se poate sa dau la schimb Cd30 plus Tid in loc la CD70 navi?
Poti sa le inlocuiesti?


CristianTM a scris:
gabryell00 a scris:Buna, as vrea si eu sa imi schimb display-ul la Astra h, am Tid si as vrea ceva sa aiba si navigatie. Ma gandeam sa schimb doar disply-ul dar daca nu se poate o sa schimb si casetofonul care este un CD30, daca vrei pot sa il dau la schimb. Si m-ar interesa un pret daca stii?

CD70 navi FARA aux in = 200 euro iar cu AUX IN = 250 euro (in secunda asta am doar NOU pe argintiu (gri deschis) = 310 euro sau pe negru lucios (Black Japan Lack)
Ecranul GID = 100 euro
Antena GPS = 20 euro
Mai ai nevoie de codul de securitate al masinii sau daca nu il ai atunci cumperi pereche (imperecheate) GID-CD70navi.

CristianTM.

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
gabryell00 a scris:Si se poate sa dau la schimb Cd30 plus Tid in loc la CD70 navi?
Poti sa le inlocuiesti?

Nu fac schimburi !

CristianTM.
  • sportivu1986

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cristi,
Cat costa sa-mi imerechezi un tid care probabil nu a fost resetat de pe masina donatoare cu cd-ul 30 mp 3 de pe masina mea. Se pote saptamana care urmeaza?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sportivu1986 a scris:Cristi,
Cat costa sa-mi imerechezi un tid care probabil nu a fost resetat de pe masina donatoare cu cd-ul 30 mp 3 de pe masina mea. Se pote saptamana care urmeaza?

Sigur ca se poate, detalii pe pm.

CristianTM.
  • sportivu1986

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Nu pot inca sa sctiu la pm.Smile)
  • sportivu1986

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Nu pot inca sa scriu la pm.Smile)
  • vlasceanu george

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut, cat costa asa ceva pt vectra b 2001 eu am mid
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
vlasceanu george a scris:salut, cat costa asa ceva pt vectra b 2001 eu am mid

Nu ma ocup cu astfel de sisteme, ca si idee am mai spus si aici --> https://www.clubopel.com/vie...p=1295951#1295951
Un CID fie el 4:3 sau 16:9 (in functie de masina ->half CAN Bus sau full CAN Bus) costa MINIMUM 250 euro.
DACA iti convine acest articol adaugi transportul (poate fi 20-30euro) + comisionul meu de 10%, adica 25 euro.

CristianTM.
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR