Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • dragosh84

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salutare...fost proprietar de astra g z16xe, va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi in legatura cu achizitionarea unui astra bertone z18xe..nu stiu prea multe despre fiabilitatea motorului,eventuale probleme specifice.....
  • Silviu(kze)

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Parerea mea ar fi sa incerci un astra 2.0 turbo, ai cam acelasi consum din ce am vazut eu, dar ai alta senzatie la volan.
  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu am motor Z18XE si inca 2 colegi din Iasi. Motoare foarte bune si foarte fiabile. Am masina de aproape 5 ani si nici o problema la motor. Nu papa ulei, consum maxim 7 exterior, interior intre 9-12 , depinde de trafic, temperatura exterioara si nr la pantof! Despre motor numai de bine, dar al meu e pe o astra G, nu stiu cum e cu bertone! Bafta!
  • dragosh84

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc...asa am inteles si eu ca z18xe sunt motoare reusite,nu stiu daca sunt multi care se plang de consum de ulei la motorul asta.
  • beavis

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2010

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema cu consumul ,cam exagerat in ultimile zile, adik 15% in bucuresti. de la inceputul ninsorilor sta motorul un pic turat, chiar si cu motorul cald la 90c afara -15grade.
diferenta mare fata de acum luna in urma cand am fost la drum inafara 6% 140km la o
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR