Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • SaschArt

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Intentionez sa cumpar un Opel Corsa 1,3 diesel din 2005. Problema este ca in testul facut la service au iesit diferente stanga-dreapta pe fata, masina este si putin inclinata spre stanga, am atasat testul.

Avand in vedere ca nu am experienta, va rog sa-mi spuneti cam cat ar trebui investit pentru a repara aceste probleme, sa vad daca se mai merita sa cumpar acest auto. In plus masina a fost lovita pe dreapta fata, vanzatorul nu a spus nimic de asta, se vede sub capota la suruburi, nu stiu daca airbag-urile au sarit, din ce se vede sunt ambele intacte (are 2 in fata, deci si pe dreapta).




Skip ads

  • SaschArt

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Nu m-ajuta nimeni?
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Pe partea unde este fuzeta indoita pe partea aceea sta inclinta?
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
Daca te gandesti s-o iei, sfatul meu e sa nu o cumperi. Daca deja ai dat banii, cam nasol. Masina poate sa stea inclinata de la mai multe lucruri....plecand de la cel mai simplu (un amortizor moale) pana la lonjeroane, si oale strambe Fa-i si un test de amortizoare, poate ai noroc si e amortizorul obosit.
Zici ca a fost lovita si lovita....alegerea iti apartine,

Adi G.
Skip ads

  • SaschArt

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Mecanicul care a testat-o a spus ca nu se poate pronunta daca este de la fuzeta. Masina a fost ridicata pe elevator, s-a uitat la amortizoare, presupun ca vedea daca este de la ele. S-a uitat si la lonjeroane, daca vedea ceva imi spunea, mai ar fi si problema cu frana...
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Ia uita-te daca distanta intre roata si aripa e la fel si stanga si dreapta , si distanta intre roata si bara fata e la fel in ambele parti? Ciudat e faptul ca a fost lovita pe dreapta fata si problemele sunt pe stanga . De unde e masina ?
  • SaschArt

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Este lovita mai de mult, problemele astea sunt dupa sept 2011 cand a fost facut ITP-ul (cum este acum nu trecea testul), probabil ca aceste probleme sunt de la o groapa luata cu viteza mare. Masina a fost adusa in 2008 din Germania.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR