Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • butucu2012

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Am un opel vectra A si i-am spart blocu motor in fine probleme mai vechi am achizitionat unul sh dar asta care l-am cumparat este tipul de motor fara rola intinzatoare la distributie pe cand asta al meu are si vreau sa ii mut anexele (alternatorul si pompa servo de la motorul meu )dar eu am cureaua la anexe e cu caneluri pe cand asta are fulia la arbore simpla la fel i alternatorul
Intrebarea este "se poate schimba fulia din simpla in dubla si sa imi pun anexele pe motorul ala cu distributie fara rola intinzatoare?"
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Rabdare domnul.
Ca nu sta nimeni la cheremul dumneavostra.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
din cate stiu cel fara rola are gaura in bloc unde vine rola. deci merge pusa rola. sau il lesi fara rola si curea mai scurta. se intinde cu pompa de apa.

din ce stiu se poate pune fulie dubla in loc de simpla. cel mai bine incerci ca nu e mare greu.
  • butucu2012

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc domnu Marian o sa-l dau jos pe asta spartu si incerc
  • RAMsys

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c16nz2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2009

  • Mesaj Privat
butucu2012 a scris:Am un opel vectra A si i-am spart blocu motor in fine probleme mai vechi am achizitionat unul sh dar asta care l-am cumparat este tipul de motor fara rola intinzatoare la distributie pe cand asta al meu are si vreau sa ii mut anexele (alternatorul si pompa servo de la motorul meu )dar eu am cureaua la anexe e cu caneluri pe cand asta are fulia la arbore simpla la fel i alternatorul
Intrebarea este "se poate schimba fulia din simpla in dubla si sa imi pun anexele pe motorul ala cu distributie fara rola intinzatoare?"



Iti trebuie fulie dubla (verifica diametrul )la arborele cotit si simpla la alternator. La arbore se schimba usor dar la alternator e mai greu de desfacut surubul principal.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR