Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • tulbure_xxl

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 Zx10Se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2012

  • Mesaj Privat
salut baietii !
eu am o vectra c din 2002 1.8 benzina,si nu de mult am lasato la unkiu meu care are un service autorizat ca sa imi schimbe distributia si niste taketi care bateu la ea ...problema este k dupa ce am loat masina de la el merge mai rau de cand am lasato pentru ca masina la relantiu sta in 550-600 de ture motoru ...taketi bat ca inainte si plus de asta motoru se aude k si cum ar merge in 3 pistoane si pe teava de esapament se aude un zgomot k si cum ar scuipa sau pufaii ...a schimbat si bobina cumparata noua si ultima parte de la esapament noua si ea...
acum eu am vb cu el ...si imi zice k,chiar nushtie ce are si ce sa mai ii faca ...voi ma puteti ajuta cu o parere ...multumesc si raman dator ...BAFTA !
  • Puiu_2009

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Cu regret, dar trebuie repusa la "punct" distributia, eventual la alt mecanic si asta cat mai urgent. Nu este bine sa mai functioneze motorul cu distributia decalata.
  • eremiaiulian

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2011

  • Mesaj Privat
tulbure_xxl a scris:salut baietii !
eu am o vectra c din 2002 1.8 benzina,si nu de mult am lasato la unkiu meu care are un service autorizat ca sa imi schimbe distributia si niste taketi care bateu la ea ...problema este k dupa ce am loat masina de la el merge mai rau de cand am lasato pentru ca masina la relantiu sta in 550-600 de ture motoru ...taketi bat ca inainte si plus de asta motoru se aude k si cum ar merge in 3 pistoane si pe teava de esapament se aude un zgomot k si cum ar scuipa sau pufaii ...a schimbat si bobina cumparata noua si ultima parte de la esapament noua si ea...
acum eu am vb cu el ...si imi zice k,chiar nushtie ce are si ce sa mai ii faca ...voi ma puteti ajuta cu o parere ...multumesc si raman dator ...BAFTA !



eu cred ca tu esti un chiul,ai stricat masina si te-ai candit cum sa o repari la loc,asta sa nu te bata nepotul


si acum partea nasola,vezi sa nu se fii indoit ceva supape
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR