Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • viovel

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
salut
mi s-a ars un xenon la o omega din 2001, are cineva idee unde gasesc unu si cat costa
multumesc
Skip ads

  • mariusnmc89

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
viovel a scris:salut
mi s-a ars un xenon la o omega din 2001, are cineva idee unde gasesc unu si cat costa
multumesc


salut. cunosc pe cineva care monteaza xenon cu 450 ron cu garantie si etc. singura problema e ca amandoi suntem din craiova Razz
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cauta pe net..eu de pe net am luat!iei tipul becului si cauti..am dat 85 ron garantie 2ani!daca ai bani mai multi atunci poti sa ati iei si cu 450 ron..dar la noi in tara nu merita!dai intro groapa si caput..
a..apropo daca masina e din 2001 probabil sa ars pt ca a depasit durata de viata ..adica aceste becuri functioneaza cam 6-7 ani..depinde de utilezarea lor!
am cump de pe net si merge perfect la doar 85 ron bucata nu 450!daca cump set de 2 iesi mai avantajos!
  • nedeianu

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Olt
  • Masina: Omega 2003 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
mai sti cumva firma la care ai gasit sau site-ul unde ai gasit?
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sunt o groaza...scrie doar bec xenon la google.ro!
http://www.xenonauto.ro/
http://www.instalatiixenon....pandCategory.html
cel deal doile ..de aici am cumparat eu!eu zic sa cumperi kit iesi mai avantajos..sar putea sa fie si celalt bec pe duca..adica e cam lesne daca masina e din 2001!
bafta ceao
  • mariusnmc89

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
shaftt24 a scris:cauta pe net..eu de pe net am luat!iei tipul becului si cauti..am dat 85 ron garantie 2ani!daca ai bani mai multi atunci poti sa ati iei si cu 450 ron..dar la noi in tara nu merita!dai intro groapa si caput..
a..apropo daca masina e din 2001 probabil sa ars pt ca a depasit durata de viata ..adica aceste becuri functioneaza cam 6-7 ani..depinde de utilezarea lor!
am cump de pe net si merge perfect la doar 85 ron bucata nu 450!daca cump set de 2 iesi mai avantajos!


salut. shaftt24, eu ma refeream la xenon adevarat, nu la cele la 80 RON. am gasit si eu xenon cu 40 RON, chiar in supermarket REAL, dar astea sunt slabe. xenonul adevarat ajunge la 450 RON
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am xenon..adica bec D2S si e luat de acolo cu 85ron
crezi ca unul de 450 ron tine mai mult!odata ce ai dat intro groapa sa si dus..intra pe acele situri si vezi..xenon am si eu..pe primul bec ars am dat 300 ron..si am aflat dupaia ca sunt si mai ieftine doar tre cautat la firme specializate ..mi sa ars si cel deal 2 lea bec..si am luat de pe acel site..si merge perfect!aceasi lumina acelasi tip de bec!ba mai mult mie mi sa ars un trafou de la far..si am dat pe iel 300 ron second, sa aflu dupaia ca era 160ron nou cu garantie!,tre doar sa stii unde si cum sa cauti,
daca distribuitorul da 2 ani garantiepe who cares! nu stiu la ce fel de becuri te referi tu..din REAL?!acolo asa ceva nu am cautat!
eu am D2S si nu este diferenta de bec intre cel cu 300 ron si cel cu 85 ron..ba mai mult pe cel cu 300 ron nici garantie nu am

un moment..
PS:sper ca de BEC XENON vorbim..nu de intreaga instalatie!
  • mariusnmc89

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
eu la asa ceva ma refeream.este vorba de un kit xenon, nu doar becul: http://www.superstreet.ro/m...Xenon_H1_137.html

acuma...nu stiu ce sa zic. ai putea avea si tu dreptate. fiecare alege dupa preferinte si buzunar. am dorit decat sa postez spre a-i fi de folos unui utilizator. salutare !
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
da exista kit..adica Balast,bec,etc .etc..pt cei ce nu au din fabrica..dar sa stii ca exista si bec doar..care e 450ron cum ziceai tu si nu prea merita pe drumurile noastre.
  • hidelife

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2012

  • Mesaj Privat
la opelul meu omega sa ars xenonul(becul) aici in belgia unde locuiesc ma costa becul original din fabrica pentru modelul meu omega 157 de euro.
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu l-am inlocuit pe afthermarket il am de 2-3 ani deja si m-a costat 20 de euro!pe philips original te costa 100 poate mai mult!parca merge DS2 de 8500k..se poate pune teoretic de care vrei dar nu mai tari decat cele cu care vine din fabrica
  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
viovel a scris:salut
mi s-a ars un xenon la o omega din 2001, are cineva idee unde gasesc unu si cat costa
multumesc
te referi la bec ? bec xenon ars ? daca e asa iti recomand o chinezarie deoarece eu am cumparat acum 2 ani si de atunci nu am avut deloc probleme, cred ca ma mai tine inca 2 ani, diferenta intre el si unul de fabrica insa cu ceva vechime adica vre.o 3-4 ani e clara, de cand am masina se vede ca cel nou (china) lumineaza mai tare decat cel obosit si vechi( philips) diferenta e clara si acum la aprox. 2 ani de la schimbare inca un motiv ca, calitatea cateodata nu.i asa de importanta.
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
asa e cum zice colegul!nu se vede nici o diferenta...oricum lifetime-ul e de 5-7 ani dupa cate am auzit!
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Hmmm, scuzati ca intervin asa... Very Happy Ale mele erau duse (originale Osram din 2001 pe instalatie Hella) si le-am inlocuit cu HID China (doar becurile). Lumineaza binisor, insa parca as schimba si droserele, si ele au o durata de functionare, nu credeti? Propun sa punem poze in fata unui zid la vreo 3 minute dupa aprindere, ce ziceti? Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR