Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • dani_ddtz

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2008 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2010

  • Mesaj Privat
ToX: Am si eu un GTC cu z19dth , tin sa te anunt ca eu am schimbat turbo la 60K , akm am 85K cu resoft la 200cp si merge super ok, consum ce il ai nu ii mult, i foarte foarte mult, pe iarna am pana in 9 litri si vara scade sub 8, numa in oras asta ! Te sfatuiesc sa faci un swap de electrovalva si sa iti verifici daca iti functioneaza tija cu clapetele de la admisie cum trebuie, bafta in gasirea problemei, sa scri si rezolvarea problemei ce ai gasit-o ! Smile
  • Heb65

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Consumult tau la ralanti mi se pare ok. Eu am acelasi motor. z19dth nemodificat 160k km si nu scade sub 1l la ralanti 0.9 in cel mai bun caz. Bafta
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
eu am z19dt 120cp, si am avut pe bc consum si de 17, in iarna asta ... dar trpt 1 2 si relantii mult .. apoi a mai scazut. ieri am facut 70 km in bucuresti intre orele 18-22 din dr. taberei spre lacul tei, titan, dristor inapoi dr. taberei, si am resetat inainte bc: rezulatul a fost de 10% consum . coada mare nu a fost, numai ca eu livrez una alta...semafoare relantii ca nu prea opresc masina cand astept cate 5 min o persoana, dar viteza de consum mic adica 60,trpt3-a nu am prins des...trageti si voi o concluzie, mie mi se pare ok;)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR