Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • alexset

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2010

  • Mesaj Privat
stie cineva daca pot face asigurare casco la o masina mai veche de 10 ani?
Skip ads

  • kerosen0007

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2010 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
alexset a scris:stie cineva daca pot face asigurare casco la o masina mai veche de 10 ani?

Salut!
Sunt cateva conditii si depinde de asigurator, din cate stiu asigurarea CASCO la o masina mai veche de 10 ani se face numai cu aprobarea sucursalei mame, daca a mai avut la aceeasi societate... Trebuie sa te interesezi la asiguratorul preferat de tine.
Numai bine!
  • alexset

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2010

  • Mesaj Privat
de cand am masina fac asigurarea obligatorie la aceeasi firma, si fosta masina am facut asigurarea tot acolo. poate o sa tina cont de asa ceva, mai ales ca nu am avut incidente
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
La vechimea pe care o are masina ta nici o societate de asigurari nu o sa iti faca Casco. Chiar sunt curios, de ce vrei sa faci Casco la o masina care valoreaza 2500 euro?
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Se poate face si la masinile peste 10 ani.Dar nu toate companiile fac.
M-am interesat eu la a mea anul trecut.
Valoarea asigurarii puteam sa o aleg eu dar suma era enorma.
I-mi cereau 1500 e/an la valoare asigurata de 5000e.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
vechimea maxima care-o accepta asiguratorii e 12 ani ...
la Astra in momentul de fata o masina mai veche de 11 ani si 6 luni nu mai e acceptata la Casco (am incercat sa-mi calculez pt masina mea) Sad
  • Brook

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2010

  • Mesaj Privat
eu platesc 550 euro pentru o suma asigurata de 4700 euro. nu-i putin , dar nici mult.

orice dauna e rezolvata , fara franciza. sunt total multumit. daca mai continui o sa incerc la Euroins (la casco nu au ce sa comenteze).
  • alexset

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2010

  • Mesaj Privat
o sa ma interesez zilele acestea sa vad daca se poate sa imi fac. este foarte buna o asigurare casco la orice masina. doamne fereste ai un accident, pica un acoperis pe ea, un pom. nu iti da nimeni nici un ban. asa daca am asigurare casco stau linistit.
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Brook, mai bine ma impusc, decat sa mai merg la Euroins ! nu am banii nici de bec in birouri !. vai de .... lor
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Se poate face si la masinile peste 10 ani.Dar nu toate companiile fac.

update: ieri am incercat la mai multe firme... maxim 12 ani vechime e acceptat acum la CASCO ...
  • Brook

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2010

  • Mesaj Privat
vlad-OPC a scris:Brook, mai bine ma impusc, decat sa mai merg la Euroins ! nu am banii nici de bec in birouri !. vai de .... lor


la asigurare sunt de acord cu tine , insa la casco iti iei un angajament. Cu contractul in fata , s-ar putea sa nu poata sa dea inapoi. ma interesez.
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Euroins , Carpatica mai sunt si alte, sunt facut special pentru a face incasari si profit.
Cand e de luat bani toti asiguratorii iau cu 2 maini, cand trebuie sa dea bani, sa vezi ce-ti flutura in fata nu stiu ce clauza din contract si te imbarliga smechereste.
Si chiar din contra,nu mai e ce-a fost, la CASCO sunt mai chitrosi si mai tigani, pentru ca prin CASCO pot si pacaliti/fraudati cel mai mult.
Cui nu-i convine "frecusul" poate alege linistit calea instantei. Si sa vedem cine-si permite...
E cu dus si intors, trebuie citit f atent contractul si mai presus de orice, trebuie sa cunosti pe cineva la firma respectiva, sa te poata ajuta intru rezolvarea problemelor/situatiilor aparute. Ca asa sa te duci cu caciula in mana, sunt sanse peste 80% sa fii victima si sa te multumesti cu ce-ti dau ei nu cu ce ti se cuvine.
Skip ads

  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
500 Euro / an la Astra 5200 Euro suma asigurata, fransiza 0 ( Opel astra Caravan 1.7 dti N`Joy din 2003 )
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR