Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • cata_johnny

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2008

  • Mesaj Privat
vezi ca mai gasesti unele becuri de la osram care sunt foarte bune!....eu le am de mai bine de 1 an (am dat pe ele 50-60 de lei nu mai stiu exact) dar lumineaza foarte bine si sunt de 55w.
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu am de vreo 3 ani philips night vision...in jur de 85-90 lei perechea...lumineaza mult mai bine decat ce aveam initial pe masina.
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
livcro a scris:Eu am de vreo 3 ani philips night vision...in jur de 85-90 lei perechea...lumineaza mult mai bine decat ce aveam initial pe masina.

Am schimbat pana la urma cu alb imaculat si pe faza scruta si pe lunga imi lumineaza f bine nu am avut probleme cu ele
  • nele_crisan

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Sunt destule firme bune. Dar daca vreti lumina mai puternica sunt becuri de ex Philips extra light care dau +30% mai multa lumina si nu afecteaza instalatia. Cred k si cei de la Osram au, dar nu sunt sigur. Eu am unul asa si unul normal si e diferenta.
Skip ads

  • Eaglle

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am avut si eu aceiasi dilema. Am tot cautat o solutie,am concluzionat ca pt. un raport corect pretz-calitate,singuril bec bun este Silverstar de la Osram de 55w la un pretz de 21 RON/buc, da o lumina alba ce ajuta atunci cand carosabilul e umed si fara iluninat stradal.Nu in ultimul rand e fff important reglajul farurilor. Cred ca aceasta e o solutie rezonabila si nu cred ca investirea unor sume f mari in numai stiu ce xenoane inutile si obositoare pt ochi e o solutie.
  • alamic

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
true
si eu tot osram am pe corsa si ford, cele mai bune si acceptabile la pret.
mam ferit de cele cu tenta un pic albastra sau albastra pentru ca daca este uda soseaua nu mai vezi nimic, pe cand cu cele cu lumina alba se vede bine...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR