Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
care aveti motor x16sz si bord cu turometru va rog frumos daca puteti face o poza la turometru la relanti cand e cald motorul, ca am impresia ca la mine nu arata bine. Multumesc mult
Skip ads

  • ursi

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
eu am... la mine sta la 9 cand e cald
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
cat de curand ma voi apuca si eu de curatarea EGR-ului, cu toate k nu am pr cu el...
  • nete_20

  • Mesaje scrise: 574
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2009

  • Mesaj Privat
si eu am mare problema cu EGRul, deºi l-am desfacut de cateva ori si l-am curaþat dar tot nu functioneazã...mi am dat seama ca atunci cand e mufa pusã nu am demaraj, merge inecat, nu are putere consumã mult si se opreste când vreau sa plec mai tare de pe loc dând impresia ca se ineacâ, dacã scot mufa situaþia se schimbã, are putere, cel puþin in primele 3 trepte mã lasã uimit, dar consumul nu e normal dar nici mare comparativ cu atunci când am mufa pusã, bãnuiesc ca fara ea tot nu merge la parametri cât de cât normali... cam cât costa una sh, cã sunt convins cã e defectã...oricum are incã negrealã prin interior dar nu cum era...iar cu privire la intrebarea ta relantiul stã la 9 când e cald si când e rece undeva la 10 si puþin...motorul e x16sz, 52 kw din '94
Skip ads

  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
una sh nu stiu cat e dar noua e 600 RON...folosita o fi la 100-150 ron
  • nete_20

  • Mesaje scrise: 574
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2009

  • Mesaj Privat
sper sa nu dau mai mult de 100 pe ea ca pana sa depistez adevarata problema (EGRul) am schimbat delcoul electronic fiºe, AIC senzor clapeta, am cheltuit multi bani degeaba, app daca aveti nevoie va pot aferi un set de fise sh , un delcou electronic sh, un corp de arbore culbutori sh, capac culbutori sh, nu fac anunt disperat, ci doar informez pe cel care probabil are nevoie, ca sunt costisitoare piesele si as putea sa l scutesc de o cheltuiala majora, am incalcat regulamentul odata legat de o problema si sincer nu a fost cu intentie...oricum imi cer scuze moderatorilor pe care ii apreciez pentru vigilenta cu care supravegheaza buna functionare a siteului.RESPECT
  • elcodelau

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1993 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
pentru nete_20" fise sh , un delcou electronic sh, ma intereseaza pe mine un pret ?
  • nete_20

  • Mesaje scrise: 574
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2009

  • Mesaj Privat
elcodelau a scris:pentru nete_20" fise sh , un delcou electronic sh, ma intereseaza pe mine un pret ?



da mi add pe mess "nete_20" si vorbim mai multe
  • paul-tm

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salutare. Am si eu o nelamurire.Am curatat egr la x16sz-ul meu si am fost obligat sa cumpar garnitura noua si garnitura asta noua nu stiu cum sa o pun. Stie cineva cum se pune exact?Mersi
  • paul-tm

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Am luat o garnitura nou, dar aceasta nu seamana cu cea veche. Vanzatoru mi-a dato dupa codu original gm.A mai schimbato cineva si stie care parte se pune pe galeria de admisie?Mersi
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ai o singura varianta de pus. Asezi garnitura pe EGR si vezi, ca gaura mica pica pe pistonash (din cate stiam eu) .
  • paul-tm

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Da asa este, dar se poate pune pe ambele parti. Si vroiam sa stiu cu care parte e mai bine sa pun pe galeria de admisie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR