Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • tymonelu

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut, astazi am avut un mic ghinion, am avut accident minor.Eu am o astra f si am intrat intr'o nubira(el fiind de vina,neasigurandu-se) i-am luat asigurarea...Eu am farul+semnalizarea sparte,capota indoita putin in fata(se poate indrepta) si aripa din stanga avariata(nu cred ca se mai poate indrepta). Aveti idee cat ma costa toate reparatiile cu tot cu vopsit? ca am primit o propunere de la baiatul vinovatului,el mi-a zis ca imi da 3 mil sa-mi fac eu masina si sa'i dau asigurarea sa isi repare masina lui(are multi bani de bagat in ea la ce patii Evil or Very Mad ) Spuneti-mi si mie cateva pareri,ce ar trebuii sa fac.Sa o fac pe asigurare sau sa iau banii?eu zic ca imi ofera foarte putin,ma gandesc la un 5 mil... Maine trebuie sa ma duc sa ma intalnesc cu el la asigurari,spuneti-mi acum ,va rog!
Skip ads

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
300 lei ?! Ce gluma ! Nu vrea si rest ?! Laughing
Man, nu te complica aiurea, fa-ti linistit masina pe asigurarea lui.
  • tymonelu

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Asa o sa fac,multumesc! Wink
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Repara-ti masina pe asigurarea lui.Nici sa nu te gandesti sa iei banii. Ca sa iti faci o idee, la mine farul cu semnalizare a costat 170 lei (manual ) si 260 (electric ).
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca are asigurare la Carpatica nu va gasi service...
Treaba cu vopsitul trece de 600lei la cei mai fomisti si treaba e ca nu va iesi culoarea. Daca pui far nou o sa se vada diferenta intre ele. Cel mai indicat ar fi far second si capota+aripa. Daca cauti gasesti chiar la culoare. Daca cumperi aripa noua nu prea vin, astia nu stiu sa vopseasca si tot asa.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Minusuri sunt peste tot. Ideea e ca are de ales intre a accepta sa ii repare masina aluia pe gratis (300 lei pt ce ii trebuie lui este fix 0) si sa isi mai ia si o bila neagra la asigurari pentru ca va figura el ca vinovat sau sa isi repare masina pe asigurarea aluia. Eu ii recomand varianta 2; va gasi service chiar si pentru Carpatica sau poate incerca cu reparatie in regie proprie (sau cum se numea...). In oricare dintre cazuri sigur va primi mai mult de 300 lei Laughing
  • tymonelu

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Am rezolvat,am fost ieri la aia de asigurari,o fac pe asigurarea lui.Mi-au zis ca ma suna ei de luni cand sa ma duc cu masina sa o faca.Asigurarea era de la omniasig.
  • lluchiano08

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2011

  • Mesaj Privat
salut am facut si eu azi un accident ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste sfaturi este vorba despre o dacie papuc si un cielo eu fiind soferu la papuc si cel cu cielo find vinovatul care a intrat pe rosu in intersectie . acum masina este deja in service astept sa ma ajute si pe mine cineva
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ideea e simpla te duci cu el la politie/asigurare(pe cale amiabila) (asta in cazul in care nu ai fost deja),intocmiti actele si cei de acolo i=ti vor recomanda un service unde sa-ti faci masina,oricum e mai bn sa mergi la service-ul cu care ,,colaboreaza'' ei deoarece vei intampina mai putine problema. sau o faci in regie propie.
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Daca are asigurare la Carpatica nu va gasi service...
Treaba cu vopsitul trece de 600lei la cei mai fomisti si treaba e ca nu va iesi culoarea. Daca pui far nou o sa se vada diferenta intre ele. Cel mai indicat ar fi far second si capota+aripa. Daca cauti gasesti chiar la culoare. Daca cumperi aripa noua nu prea vin, astia nu stiu sa vopseasca si tot asa.


chiar numai repara nimeni la carpatica? oare de ce le mai dau voie sa incheie asigurari daca nu platesc?
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Eu asta vara am lovit-o pe stanga pe a mea, pagube: far, aripa facuta praf, capota putin arcuita. am luat far sh, aripa sh, vopsea(am vopsit aripi +capota) si m-a costat cu totul 6jumate.
  • twinport

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2011

  • Mesaj Privat
salut , am o micutza problema , cu citeva saptamini in urma am incercat sa evit o cascata sa nu ma loveasca cu un mercedes si am esit de pe carosabil , m-am lovit de bordura insa lovitura a fost atit de puternica incit mi s-a indoiat pragul de la pasager , acum cei de la asigurare mau despagubit (aveam registrator video) si la un service auto am fost informat ca unica esire din situatie e sa inlocuiesc bucata de prag insa apare alta problema : daca inlocuiesc bucata de prag tre sa tai acolo insa acolo e seria caroseriei (astra g) , nu o sa am probleme cu raru la identificare cind o voi vinde? accidentu sa intimplat in chisinau si doresc s-o fac tot aici ca ii mai eftin cu mult .
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Seria caroseriei este trecuta si pe alte parti ale masinii.Iar daca ti cu tine actele care rezulta ca ai schimbat pragul nu ar trebui sa fie o problema.
  • twinport

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2011

  • Mesaj Privat
problema e ca ma tem sa nu imi spuie ca ei nu recunosc autoserviceurile din chisinau si respectiv nu au omologare RAR ca sa se ocupe cu asa ceva . Am mai avut conflictre cu cei de la RAR iasi si stiu ca ei iti gasesc nod in papura la toate
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Atunci trimite scrisoare la R.A.R sa-ti dea raspuns concret.
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sau mai bine dute la ei direct. La astia din bucuresti le-am trimit un mail ca am capota de alta culoare si mi-au facut programare si cand am ajuns au zis ca aia ca nu ai de ce ca nu depaseste 30%..Acum si nebun sa fi sa crezi ca o capota este mai mult de 30% dintr-o masina:))
Deci cel mai bine te duci la ei le spui/desenezi ca oricum ei sunt nemancati si or sa iti spuna. La tel/mail sunt mai lesinati, cred ca nu citesc nimic din ce scriem noi acolo...

bafta!
  • twinport

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2011

  • Mesaj Privat
cred ca asa si am sa fac , insa cam am alergie de la cei de la RAR, dar...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR