Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
va rog sa imi spunetzi si mie unde se afla sigurantele la astra G
am dat cautare si nu am gasit nimik de genul asta
si ink ceva
cum fac sa aprind plafoniera fara sa deschi usa dak ea nu are nici makar un buton sau un contact ceva
ms astept raspuns Question Wink
  • ?opel

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: ARAD
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Becul se aprinde ,tragand de butonu de care aprinzi farurile .
Sigurantele se afla putin mai jos de acest buton ,in spate la cutia aia de acte, ce o ai acolo
trebuie demontata;o surubelnita normala, cu care rasucesti cele 4 suruburi de plastic din colturi ,cu 90 de grade
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Bine ai venit in minunata lumea a posesorilor de Opel.
Sigurantele se afla in dreptul genunchiului tau stang, sub compartimentul acela mic. Scoti acele suruburi de prindere si o sa le vezi.
Plafoniera se aprinde tragand de butonul care aprinde farurile. Vezi ca era un pot pe forum...Ce am mai aflat despre masina mea, sau De stiut.....in care sunt explicate o gramada de chestii despre cum sa faci una, alta
Sedere placuta ...
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
1 - in stanga jos ai un sertaras, il deschizi, apesi pe lateralele lui si il tragi afara; ai sa gasesti 4 suruburi - trebuie doar sa le intorci la 90 grade si va iesi cu totul plasticul, apoi ai sa dai de sigurante

2 - daca tragi la tine de butonul din care aprinzi pozitia, respectiv faza scurta, o sa se aprinda plafoniera

Smile
  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
[quote="bogdanene"]1 - in stanga jos ai un sertaras, il deschizi, apesi pe lateralele lui si il tragi afara; ai sa gasesti 4 suruburi - trebuie doar sa le intorci la 90 grade si va iesi cu totul plasticul, apoi ai sa dai de sigurante

2 - daca tragi la tine de butonul din care aprinzi pozitia, respectiv faza scurta, o sa se aprinda plafoniera

Smile[/quote]

ms mult
mi-am bagat eu nasul pe acolo dar nu am dat de suruburile alea adik nu lle-am vazut pt k nu stiam dupa ce ma uitam cand imi iau masina din service asta o sa fie primul lucru pe care il fa ms inca odata
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR