Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca s-a mai anuntat sau nu pe aici, dar Caremil Iasi (Dacia&Nissan) a ajuns la un acord cu GM pentru a reprezenta Opel in Iasi. Pentru ca nu am ajuns niciodata pe la Caremil as fi curios daca exista opelisti care au ajuns acolo si cu ce impresie au ramas. Oficial, se cheama AndeMotors, iar service-ul e in curtea Caremil.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Lun 09 Apr, 2012 11:57 am
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Probabil reprezentanta este intre Caremil si Iasi, am vazut acolo multe masini.
Ca impresie iti spun ce am auzit, ce era la G&P era si la Caremil, te sug de bani patronii la factura si angajatii la piese si consumabile. Ulei neschimbat, filtru, trecut antigel si de fapt nu era, spray frane etc... au fost la amandoi. Caremil are in schimb o conducere mai buna decat raposatul, sigur vor aduce personal de la fostul G&P ca altfel nu se poate.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
M-am programat si eu pentru un opritor spate si recall-ul cu CIM-ul. Mai mult de o proba, sa vad cum se misca.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,089
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pai nu e Caremil reprezentanta Opel. S-a inaugurat zilele trecute: Ande Motors!
http://www.andemotors.ro
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=1322684
http://www.ziare.com/ziare-...de-motors-2866611
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Dupa cate am auzit eu, e in curte la Caremil si actionariatul e acelasi cu cel de la Caremil, adica grupul lui Pitigoi:

http://www.topiasi.ro/homep...-dealer-opel.html
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,089
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ca e tot Pitigoi, stiam! Smile
  • Azzarro

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salutare.
Am fost eu la Opel-Caremil, pentru clema la CIM. Am recunoscut 2-3 fete (fetze) de la G&P, 2-3 de la Dacia-Nissan si gata marea reprezentare a Opel in Iasi. Mai mult ca sigur, la vara, revizia (deh, masina in garantie) o sa o fac la AutoAiss - Focsani, ca tot am drumuri acolo. Ma mai gandesc, mai ales daca se va prelua si politica de a nu permite accesul langa masina, la verificari.
Cu stima.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Am fost pe acolo azi, pentru rechemarea aia cu CIM-ul si pentru un opritor. Treaba a durat cam o ora, nimic de obiectat. La receptie era un baiat care a lucrat la G&P, dar in rest nu am recunoscut pe nimeni. Service-ul e chiar in aceeasi cladire cu Caremilul si intradevar nu te poti uita la mecanici cum lucreaza. Dar asta e doar provizoriu, baiatul de la receptie mi-a spus ca service-ul e in constructie undeva pe langa Sandra.
Skip ads

  • bostanosu

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Salutare! Am fost de vreo cateva ori iar baietii par sa stie ce fac, la pret nu mi sa parut exagerat atat timp cat am gasit si mai scump la alte service-uri. Iar daca masina e mai veche de 5 ani ( parca) primesti 20 % la piese originale si la manopera
  • deleted-100538

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Din pacate reprezentanta AndeMotors din Iasi mi-a lasat un gust amar de la primul contact. Astazi am sunat pentru o programare la schimbat kit distributie+anexe. Cand au auzit ca vin cu piesele deja strambau din nas si prezentau situatia ca fiind una "delicata". Dupa 1h de asteptare am fost sunat si preluat de un alt domn intrebandu-ma daca am mai fost la ei, raspunsul a fost negativ. Atunci mi-au aruncat un pret frumusel de 600 de lei pe motiv ca nu imi poate oferi nici o reducere. Pe de alta parte am sunat la reprezentanta din orasul meu natal(Vrancea,Focsani) unde am facut si 2 serviceuri. Mi-au spus ca sunt asteptat cu mare drag si pentru ca i-am mai vizitat costul schimbarii este de 300 de lei incluzand si anexele, Initial imi spusese ca e 300 de lei doar distrubutia dar au aplicat o mica reducere pentru clientul fidel. Deci in concluzie, pret dublu pentru ca am venit cu piesele de acasa. Acceptam daca era 400 de lei dar nu sa imi iei dublu pentru chestia asta.
  • Andrei Manole

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Pentru cei din Iasi andemotors este inainte de intrarea in letcani ,la 12km de oras ,acolo gasesti si vw etc.
  • Catalin-Ionut

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2016 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Eu am achizionat o masina noua de la ande motors in iasi si sunt foarte ok. Dealerul cu care am interactionat chiar se pricepea si vorbeam ca de la entuziasmat la entuziasmat.
Legat de service inca nu stiu fiindca nu am avut nevoie. Practic inca nu mi-a venit masina, inca sunt in asteptare.
Skip ads

  • Bolo77

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Aia de la Andemotors Iasi sunt niste nesimtiti! Ignoranti si incapabili! Mincinosi si lipsiti de profesionalism! Ori va duci masina la ei in service, ori o reparati voi acasa tot aia e. De fapt daca o reparati voi o sa o faceti mai bine, GARANTAT!
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Am fost cu masina la 900km cu miros urat la instalatia de aer, consultantul service nu a oferit suportul necesar, a spus ca la toate e asa, mirosul de plastic nu are ce face...cred ca problema o voi rezolva definitiv in alta parte cu o igienizare cu ozon a instalatiei...
  • deleted-100538

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Niște jegoși, eu nu vreau sa calc în viața mea pe la lichelele alea. Mi-au cerut 1800-1900 de lei pe schimbat un oring (au bãgat operații de schimburi de la ei de toate neamurile) și am dat 450de lei la autoaiss Focșani.
Am sunat pentru schimb distribuție și mi-au zis cã mã costã 600 de lei ca vin cu piesele mele, am rezolvat la autoaiss Focșani cu 300 de lei.
ÃŽn concluzie niște hiene ce vor sa rupã pielea de pe tine când vii la ei, și nu sunt singurul care zice ãsta. Notã 2! Lipsa de diplomație (vorbea în scârbã la telefon)
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Da, pentru atitudinea lor cred ca voi merge in bacau la revizia de 1 an Smile
  • gryph

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Este cineva care poate impartasi experientele recente cu revizia efectuata la ei (din cate am inteles acum au si partea de service pentru Peugeot cu mecanicii de la Servunion care erau cat de cat seriosi : orice inlocuiai primeai piesele vechi inapoi)
Ex: Transparenta (poti urmari si sa te asiguri ca revizia a fost facuta complet si corect), seriozitate , corectitudine.

Se apropie prima revizie si dupa ce am citit cateva reviewuri mai negative despre ei as vrea sa stiu daca pot avea incredere in ei sau sa ma orientez mai degraba spre alta reprezentanta (Brasov, Bucuresti etc.)
  • Catalin-Ionut

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2016 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Eu am facut revizia la ei anul trecut si au camere, poti sta in sala de asteptare si ai un TV unde poti urmari ce face la masina, calitatea imaginii e cam slaba. Filtrele de aer si polen precum si uleiul ramas neconsumat le-am primit inapoi. Cam atat pot spune.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:Da, pentru atitudinea lor cred ca voi merge in bacau la revizia de 1 an Smile

Din cauza costurilor am ajuns sa fac revizia in regim propriu la un service de cartier:
Ulei 0w40 Mobil1 FS 4l 150ron
Pachet filtre Mann cu carbon activ 200ron
Manopera 50ron
Cei de la Andemotors mi.au dat "oferta" revizie completa 1000ron, iar ca sa imi pastrez garanția doar ulei si filtru ulei plus manopera 400ron asa ca am fost nevoit sa zic pas la al doilea an de garanție.
@gryph te poți indrepta la cel mai serios mod catre București ori Revizieshop ori Union motors
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR