Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
De cand am cumparat masina stropitorul de pe spate era infundat. Am vazut ca fusese incercata o desfundare clasica cu acul. m-am gandit ca nu are rost sa fac acelasi lucru. Am desfacut stripitorul si l-am luat acasa Razz .
Am luat un capac de la o stricla de suc am pus obiectul inauntru, am gasit prin baie o solutie de spalat care avea o concentratie mare de clor (cred ca e buna orice solutie de spalat mai puternica, ar merge Calgon (nu vreau sa fac reclama)). Am lasat cam 4-5 zile la inmuiat, dupa care la spalare a iesit toata mizeria.
Acum apa tasneste ca in prima zi cand a iesit din fabrica Laughing

Din nou pozele o sa vina mai tarziu
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Imi pare rau sa iti spun dar se va infunda din nou...
Ma repet dar trebuie cautata cauza.
Tu ai depuneri pe tot circuitul si in vas. Deci se scot stropitorile de la locul lor (ca sa nu atace vopseaua), se face o solutie cu detartrant sanitar, cif cilit, se toarna in vas, se agita si pe urma cu stegatoarele ridicate dam la pompa pina iese tot. Punem apa sa clatim si repetam operatiunea.
Parca am mai scris....dar degeaba ca l-a mine s-au infundat toate in bulgaria si nu aveam nici macar un ac Evil or Very Mad dar in grecia am avut timp si le-am venit de hac Very Happy ...si culmea ca eram cu un coleg de pe forum si imi spune ca este scris cum se desfunda...stiu, zic, eu am scris Sad

Apropo, nu cred ca ai citit asta :
https://www.clubopel.com/vie...;highlight=#72260

Succes !
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
puneti-va fratilor un filtru micut cu sita pe furtun, imediat dupa pompa si ati rezolvat problema cu infundatul stropitoarelor
Mult succes.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
alx2102 a scris:puneti-va fratilor un filtru micut cu sita pe furtun, imediat dupa pompa si ati rezolvat problema cu infundatul stropitoarelor
Mult succes.


Dar la pompa de ce nu te gindesti ? O "coaja de piatra" poate bloca paletele...s-a mai intimplat...si este asa de usor de ajuns la pompa Laughing
Skip ads

  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
facem un pariu monteaza filtrul de care ti-am zis (cu sita fina) exact dupa pompa si poti sa pui linistit in vas apa de la robinet ca nu ti se mai infunda nimic!!!!!!!!!!! Bineinteles ca dupa cateva vedre de apa filtrate trebuie sa il cureti!
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu am caravan si iese apa, dar iese prost adica in loc sa sara pe geam sare ca la Logan peste geam Very Happy sare in spatele masinii pe strada. cred ca e buna sa fac asta cind am pe cineva in spate si vreau sa fac o liniutza.
O sa ma uit la duza aia sa vad ce e cu ea, oricum am prins ceva idei de la voi.
  • laca

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2006

  • Mesaj Privat
la mine la hatchback stropitorul de la luneta nu stropeste ci curge
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@pascaru..vezi ca se regleaza pozitia jetului...dar daca pe loc bat in partea superioara a parbrizului..in mers o sa bata vreo 5-10 cm mai jos...sa tii cont de asta
Se regleaza cu un ac.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR