Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • andrei borbely

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2010 xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2009

  • Mesaj Privat
salut! in primul rand scuze pentru deschiderea unui nou topic asemanator dar am vrut sa se vada care este de fapt problema cu acel arc. astazi dupa ce am calcat ambreiajul o data s-a auzit arcul respectiv doar ca de data asta mult mai tare. cand am luat piciorul de pe pedala,ce sa vad?
arcul! Laughing Laughing Laughing se rupsese si mi-a cazut. parerea mea e ca arcul acela e mult prea tensionat acolo in momentul apasarii pedalei. de aceea face si acel zgomot. cred ca si agata in ceva. deci fratilor, cei care aveti zgomote in timp ce calcati ambreiajul, pregatiti-va caci astea sunt urmarile. rog sa fie mutat topicul dupa o vreme,dupa ce vad si restul colegilor. numai bine!
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
S-a manifestat si la mine problema. Am denuntat-o de cateva ori si s-a slabit arcul sau ce spanac au facut ei acolo asa fel incat o perioada nu se mai auzea. Mai nou, se aude doar in perioada calda si in trafic urban intens, deci frecusi pe treptele 1-2. Azi am lasat-o iar cu niste problemute si am denuntat din nou problema + joc al pedalei stanga dreapta.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
discutiile despre ambreiaj au topic dedicat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR