Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • Silviu(kze)

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut, vreau sa schimb arcurile spate la opelul meu astra coupe 2.0T si voiam sa stiu dupa ce sa ma uit cand acaut.. k in majoritatea ofertelor gasesc numai diferenta de inaltime pe care o ofera fata de un opel astra g limuzina... sunt la fel de lungi cele de pe bertone cu cele de la limuzina? vreau sa coboare cu 3-4 cm spatele, ce sa caut?
  • ss man

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu am pus kit de suspensii sport fixe de la KW pe un astra G hatch care coboara 30mm fata-spate. Pentru masina mea erau diferite suspensiile inclusiv in functie de motorizare, deci mai mult ca sigur au varianta si pentru Bertone. Cauta un distribuitor la tine in zona si vezi in catalog ca sigur gasesti arcuri care iti coboara masina. Ce trebuie sa tii cont ca mai mult ca sigur vor fi mai rigide decat cele originale si de aceea parerea mea personala e sa schimbi fata si spate ca sa nu influentezi negativ comportamentul masinii. Alti producatori in afara de KW ar mai H&R sau Weitec, dar nu stiu cine importa in RO.
  • Bogdanna

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salut ! am montat pe masina amortizoare Bilstein cu arcuri KYB, si as vrea sa schimb arcurile ,sa pun altele care sa imi coboare masina ceva mai mult decat acum , se poate efectua operatiunea, avand in vedere ca amortizoarele vor fi mai stranse, vor fi afectate cu ceva ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR