Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • ionut tiberiu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2012

  • Mesaj Privat
salut.am un opel vectra b din 2001,y20dth.de cateva zile la plecari de pe loc si nu doar dimineata si nu totdeauna se aude un zgomot asemanator ca acel zgomot ca atunci cand lipseste ulei de servo,dar ulei de servo nu lipseste un gram.uneori dau un exemplu plec de la semafor fac la stanga cu viteza 1 se aude dau a2a se aude inca un pic apoi nimic o bucata buna de timp.ar putea fi si ambreiajul?dar sunetul e cel ce vi l-am explicat.inca nu am cerut parerea niciunui mecanic.pareri sau sugestii va rog.ms anticipat Question Question Exclamation
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum se aude sunetul de la masina ta, dar, pe cat de dubios poate parea, poate fi de la articulatie. Am intalnit genul de zgomot (metalic, gen frecus) ce se manifesta ocazional la plecari de pe loc si la rotiri de volan, cauza fiind parca un teu/flansa de amortizor sau ceva de genul... nu imi mai aduc aminte exact. Ideea e ca parea a fi de la caseta (servo), dar nu era.
Fa un drum la service sa iti verifice starea articulatiei. Un service competent, bineinteles.
  • ionut tiberiu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Am fost de curand in service si mi-au diagnosticat problema cu zgomotul ce se auzea,e o mica mare problema la caseta de directie,burdufurile sunt rupte.intr-un cuvant mi-au zis ca mai mult de 15-20 mii de km numai tine caseta mea.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR