Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • eugenteam

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Va salut,am o vectra caravan 2000 edition cu motor y22dtr si dupa un drum de 700km fara probleme,cand am iesit din parcare cu viraj maxim stanga,s-a auzit un fasait si volanul a inceput sa mearga greu,am vazut ca nu mai este ulei in vasul de la servodirectie.am completat cu ulei atf si pana la urmatorul viraj maxim nu a mai curs acum sunt iar fara ulei in instalatie.M-am uitat la caseta si pierde ulei pe undeva prin zona burdufului fata stanga,intrebarea mea este:trebuie schimbata caseta sau poate fi o conducta fisurata si numai la viraj maxim sa piarda ?Am citit pe topicurile voastre despre casete dar nu am gasit ceva cu simptomul asta,daca a mai patit cineva asa ceva ,astept un raspuns.Multumesc
Skip ads

  • ZRM

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
trebuie sa schimbi caseta de directie, a cedat un semering, pe viraj curge mai mult pt ca atunci baga pompa de servo presiune mai multa, in rest ia curge tot timpul, daca mai doresti si alte informatii te ajut cu placere.
bafta
  • eugenteam

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
multumesc de informatii,caseta unde as putea gasi,daca stii si la ce pret?
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
eu am schimbat-o pe a mea anul trecut cu una reconditionata de denso (sau ceva de genu).
pret:
Caseta 1200 + caseta mea
manopera 200 (echilibratul inclus)
Acum nu mai stiu ce preturi se practica.
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vezi ca se poate reconditiona. Uite aici. E si ca membru(trami pe forum). Caseta de directie e boala veche a Vectrelor B.
  • georgiann89

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2010

  • Mesaj Privat
salut

am citit si eu discutia din acest topic si am observat ca membrul eugenteam are probleme cu caseta de directie.

sfatul meu ar fi sa o reconditionati pentru ca si cele "noi" la care se cere si caseta veche la schimb sunt de fapt reconditionate iar cele cu adevarat noi cumparate de la producator si de origine sunt destul de scumpe.
daca optati pentru obtiunea sa o reconditionati la un service de specialitate aveti siguranta ca se face o treaba de calitate.

pot sa ofer detalii despre un service de specialitate din bucuresti si pot oferii si informatii de unde puteti cumpara si kit-uri de reparatie casete directie/pompe servo si orice element ce tine de hidraulica, toate originale.

la reconditionarea casetei se ofera si o garantie SCRISA de 6LUNI.

daca sunteti interesat domnule eugenteam va rog sa imi dati un PM sau sa adaugati id-ul in lista dumneavoastra de messenger.

sper ca nu am gresti postand raspunsul meu aici.

Cu respect George Barbu
  • eugenteam

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am rezolvat caseta ,am fost la Targoviste la Casa Auto ,la Trami.Baietii foarte prompti,serviceul este foarte dotat si personalul profesionist.Ii recomand cu incredere.Garantie 18luni .Directia merge perfect.
  • trami

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2005

  • Mesaj Privat
georgiann89 a scris:pot sa ofer detalii despre un service de specialitate ...

Sunteti angajat sa faceti reclama sau chiar sunteti pe meserie? Poate voi avea cateva intrebari pt dvs. Am niste casete de Antara pentru Cipru.
  • iacob29

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
trami a scris:
georgiann89 a scris:pot sa ofer detalii despre un service de specialitate ...

Sunteti angajat sa faceti reclama sau chiar sunteti pe meserie? Poate voi avea cateva intrebari pt dvs. Am niste casete de Antara pentru Cipru.


Daca doriti eu va pot ajuta cu orice tip de caseta. Contactati-ma pe e-mail
  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ai avut noroc cu caseta de la ei .
eu am schimbat caseta la ei a mers bine 2 saptamini dupa care a inceput sa trosneasca la viraje,am fost la ei de 3 ori prima data mi-au desfacut pe acolo dupa care mi-au spus sa mai merg citeva zile asa ca o sa-si revina.
a doua oara ca este vina mea ca am dat intr-o groapa, la fel sau uitat pe acolo.
si a treia ca nu are cum sa se strice din cauza lor ( a reconditionatului ) ca este vina mea si s-o schimb din nou.
deci 3 drumuri de la bucuresti la tirgoviste degeaba.
asta inseamna pofesionalism pt cei de la CASA AUTO din Tirgoviste
  • kitdirectie

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2012

  • Mesaj Privat
eu pana acum am auzit numai de bine de trami...revin si arat ca am kituri de reparat casete pentru aproximativ 200 de modele auto....reclama am sa platesc de la 1 iunie Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR