Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • MaFia01

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Am si eu o mica problema: ma intereseaza sa imi cumpar un Opel Astra H 1.7 si am gasit ceva interesant, proprietarul este din Dambovita si joi (24.05.2012) vine in Bucuresti, pentru a merge cu masina la o verificare. Speram sa prind loc la maiandrei, dar se pare ca pana pe 13 iunie este ocupat tot. Se poate rezolva ceva pentru joi?daca nu va rog sa imi recomandati un loc de incredere unde pot merge sa verific masina. Va multumesc pentru ajutor.
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
@terry, ai PM
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
@Mafia, joi 24.05 este loc disponibil la mecanica, dupa amiaza. La diagnoza din pacate nu este loc.

Suna la 0723373371 pentru programare
  • MaFia01

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Pentru mecanica stiu ca este loc, dar din pacate ce era mai important (diagnoza) nu pot face. Multumesc oricum.
  • MaFia01

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare: cat dureaza o diagnoza cu tech 2?

Nu se poate gasi o modalitate de a se face o verificare, pentru cei care vor sa cumpere o masina? Adica sa ii spun la proprietar ca trebuie sa astepte o luna de zile pana pot merge cu masina la verificat, mi se pare de prost augur si sincer la cate laude are maiandrei si cate rele am auzit despre reprezentantele Opel, nici nu as vrea sa verific masina in alta parte decat la EDS.

Poate reusiti sa va puneti in locul unei persoane care vrea sa cumpere o masina si nu are cum sa ii faca o diagnoza intr-un loc de incredere. Chiar nu as vrea sa dau banii pe o masina cu care sa vin la voi pentru reparatii din cauza ca nu s-a facut diagnoza.

Sper sa nu primesc nici un warn/ban pentru mesajul meu.
  • Oryps

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Aveti cumva un kit de distributie ce vine si cu suruburile din fulii? sau se vand separat? pret+manopera+timp? Astra H 1.8.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salut MaFia01,

Te rog pune-te in locul meu:
- am programari la diagnoza pana la sfantul asteapta;
- rar plec de la service mai devreme de 10 seara (pe langa diagnozele care se prelungesc mai sunt si masini in service care necesita diverse verificari);
- am un baietel de 6 luni pe care rar il prind treaz seara. Noroc ca ma trezeste el pe mine dimineata...
- daca am nevoie sa lipsesc intr-o zi (de exemplu, pentru a merge cu piticul la un control medical), trebuie sa imi planific asta cu o luna in avans;
- majoritatea celor ce imi aduceau masina ca sa ma ocup de ea "printre picaturi" erau cei nemultumiti ca dureaza prea mult, de aceea nu mai primesc masina fara programare;
- o diagnoza cu Tech2 dureaza intre 15 minute si cateva ore.

Sper sa ma intelegi.
Te rog suna totusi la colegii mei si spune-le sa te anunte daca se anuleaza vreo diagnoza si poti veni mai devreme.

Cand sunati si nu se raspunde, insistati. Se face redirectionare automata intre telefoane, intr-un final tot trebuie sa raspunda cineva.
  • MaFia01

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Sunt constient ca ai o familie si o viata personala, dar chiar nu stiam cat dureaza aceasta diagnoza si cu toate ca nu te cunosc personal, nu as avea incredere sa cumpar o masina, daca nu e verificata de tine si poate de aceea sunt mai insistent.

Am vorbit cu cineva de la EDS si l-am rugat sa ma anunte in caz ca se anuleaza ceva si sper sa nu ma uite.

Spor la lucru si servici usor.
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
De astazi, in oferta EDS Opel Service se gaseste uleiul Motul 5W30 Dexos 2, compatibil GM.

Consultati site-ul nostru pentru info suplimentare.


Pentru amatorii de Facebook, avem si o PAGINA unde putem discuta despre piese, reparatii, devize, experientele voastre in service-ul nostru
  • mariust

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2008

  • Mesaj Privat
As dori si eu un pret pentru o revizie la Astra H 1.3 Z13DTH (ulei GM, filtre GM, si ce se mai face la o revizie anuala), de asemenea un pret pentru 4 bujii incandescente.

Pretul as dori sa includa si manopera.
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
@mariust, ai PM

Cu stima,
Dani
  • nitzupower

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2011

  • Mesaj Privat
am trecut si eu ieri pe la service pentru o diagnoza si pot sa spun ca e foarte ok, marius e un adevarat profesionist si merita toti banii. am rezolvat problema pe care o aveam, desi nu credeam, si am inlaturat orice dubiu cu privinta la neregulile masinii datorita faptului ca omul stie sa explice foarte bine si cunoaste in acelasi timp tot ceea ce zice. multumesc si am sa revin pt remap
  • themask_lm

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2011 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Pentru Maiandrei :Sunt dispus sa incercam in legatura cu CB la opel astra j essentia cu display mic.problema este ca eu sunt in bucuresti doar pe 8,9,10 iunie.Daca m-ai putea strecura prin agenda ta la orice ora din zilele astea ar fi perfect...multumesc
  • symon2007

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salutare.
Am si eu o problema la un opel zafira b din 2006,1.9 diesel,101 CP.Am aprins becul martor motor in bord de vreo 3 saptamani.Acum 2 saptamani i-am facut un test cu un OP-Com de la un prieten amator si imi zicea ca am furtunasul de la filtrul de particule rupt ,nu prea ma interesat fiindca am vazut ca masina isi facea regenerarea la filtru cand avea ea chef deci era ceva normal am zis.Si de 2 zile am fost nevoit sa fac un drum de vreo 1000km si pe autostrada am descoperit ca nu mai tragea deloc si abia abia ajung cu ea la 120 la ora sau maxim 3000 de turatii.

Vroiam sa stiu pretul unei diagnoze si cam cand as putea sa trec pe la voi sa ma uit la ea ca cedez nervos cu ea.
Multumesc anticipat.
<<<respect>>>
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
@symon, am discutat telefonic, din pacate nu te putem ajuta mai devreme.
  • symon2007

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2009

  • Mesaj Privat
dsign a scris:@symon, am discutat telefonic, din pacate nu te putem ajuta mai devreme.

Ms mult.E bine si atunci ...mai trag de ea pana la data respectiva.
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pai ti-ai facut programare pana la urma? Daca nu, suna la 0723373371
  • b96kos

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
opel astra h caravan 2009 1.7 125 cp!
ma intereseaza maneta semnalizare cu tempomat : pret piesa,pret montaj si pret imperechere cu masina...
  • pocris

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
dsign ai un PM
  • b13udp

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut!
Am un Astra H Caravan 1.3.
Acum ceva timp mi s-a descarcat bateria pentru ca nu incarca alternatorul. Dupa remediere masina a inceput sa traga mai greu, turbina nu mai intra si imi aparea martorul de eroare in bord. Am fost la un tester Op-Com si mi-a depistat mai multe erori, unele din cauza bateriei. De asemenea mi-au spus ca EGR-ul nu inchide bine si mi-au recomandat sa-l schimb.
Dupa stergerea erorilor au mai aparut doar cele de mai jos:
1. ECN 161450 - cheie+imobilizator, care ar fi solutia?
2. ECN 010703 - ar fi EGR-ul?
3. ECN 024312 - este legat de 010703? Mi-a aparut in timp ce mergeam, nu mai puteam tura masina peste 3000 rpm.
Martorul s-a stis dupa ce am tras pe dreapta si totul a fost ok. Am turat ceva mai mult masina si in ultimele 2 zile nu au mai fost probleme.
Am sunat si la voi pentru diagnoza, dar data de 19.06 e cam mult.
As schimba EGR-ul, dar sper sa nu fie si alta problema. Cat m-ar costa la voi schimbatul EGR, curatare admisie, electrovalva turbo si probabil contactele la imobilizator?
Ceva sfaturi? Astept raspuns.
Multumesc pentru ajutor!
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR