Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut
A inceput sa-mi haraie boxa din usa soferului...probabil ca trebuie inlocuita.....stie cineva de unde pot cumpara o boxa identica, ce putere are si cum o schimb? Trebuie dat jos tot plasticul ala de pe usa?...Mc
Masina e Astra H, 1.7 cdti din 2005.
Skip ads

  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
in comert nou nu prea gasesti dar poti incerca pe la dezmembrari.De dat jos e destul de simplu 3 suruburi sub buzunarul de la usa 2 sub plasticele de la maner , tragi cu talent de fata de usa , vezi ca are ceva clipsuri care cedeaza destul de greu si la boxa ai 3 suruburi.Da o cautare pe forum sigur ai tutoriale ceva
  • ianys_andrey

  • Mesaje scrise: 279
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
A mea aia din dreapta face figuri.La fel cumpar si eu care stii care ai astept oferte.
  • Claudiu0909

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Boxele astea, sunt la fel, indiferent de HU? adica ma gandesc ca daca ai dvd 90 navi(din fabrica), ai aceleasi boxe ca pe o masina care are din fabrica cd 30 mp3?
Skip ads

  • mitza76

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2011

  • Mesaj Privat
incercati sa scoateti mifa care iese din stilp si intra in usa ,trageti de mansonul de protectie din cauciuc si s-ar putea sa fie firul care marge la boxa rupt sau sa aiba un contact inperfect daca totul e ok atunci se poate schimba boxa.Acelasi lucru am patit saptamina trecuta si am prelungit firul si merge super
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
un difuzor, fata, costa cam 50 ron la dezmembrari, pret de dezmembrari Bucuresti, cred ca tot atat o fi si prin tara, eu am cumparat acum un an si jumatate.Pe langa suruburile de sub buzunar si cele de la maner, fata de usa, mai are un surub sub un plastic din spatele manerului de care tragi sa deschizi usa, cel nichelat, si niste cleme foarte nasoale la chederul de la geam care ar fi bine sa ramana pe loc cand schimbi difuzorul, largesti doar putin fata de usa, dupa ce ai desfacut toate suruburile si reusesti sa schimbi boxa. Cel original poate avea magnetul mai mare sau mai mic, eu la ce am schimbat, la mine, avea un magnet de 3 ori mai mare decat ce am cumparat la dezmembrari si am stat langa cel de la dezmembrari cand mi-a demontat unul de pe o usa chiar daca avea deja gata demontate la vanzare. Nici o problema, a mers perfect. In comert, nu se gasesc difuzoare noi sa se potriveasca decat cu un adaptor si se iese scump la bani pentru ce poate radio Cd-ul stock, eu zic ca nu prea merita facute investitii, ma rog, aici depinde de fiecare
  • ianys_andrey

  • Mesaje scrise: 279
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Acum vad ca boxa si a revenit nu mai gajaie.Probabil sa fie ce a zis mitza76?Vreun contact imperfect ceva?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR