Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • celik paun

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Am 43 0000 km si peste 3 saptamini iese din garantie.Am sa ma duc la service sa-i fac o verificare generala.Ce ma invatati sa mai fac inainte de iesirea din garantie-cosmo cdti 160cp-Va multumesc.
Skip ads

  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pai nu ar trebui dupa revizia generala sa schimbi tot ce inseamna reper ( piesa cu defect), dar eu as face extinderea garantiei la 4 ani ( eu am si facut-o anul trecut cand am cumparat-o).
  • celik paun

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ms.Daca vrei spune-mi si mie pasii,cit costa ptr.inca 2ani si se mai poate acum cind mai am 20 zile pina la terminarea garantiei si unde ma adresez.Am cumparat-o de la Radacini b-dul Timisoara,ma pot adresa altui service?
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu am platit 426 euro anul trecut cand am luat-o in luna Mai si cuprinde extindere garantie pana la 80000 km pentru partea mecanica ( tren rulare, motor,etc...) si inca 2 ani pentru restul masinii. Cred ca poti face extinderea la orice dealer autorizat Opel. Acum stiu ca au ceva promotii cu gold, dar nu stiu in ce consta.
Skip ads

  • old.man.trew

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2010 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Eu am facut revizia dupa vreo 20 de luni Very Happy . Pentru ca sunt sofer de camion si nu prea merg cu masina. Am facut revizia la 15000km la insignia 2.8 V6 turbo , mi-au schimbbat uleiul, filtru de aer, combustibil , ulei si cel de polen. S-au uitat si la placutele de frana ...
Pretul a fost 880 de euro(in austria).
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Felicitãri, dar eu cred ca e cam scump, chiar si pentru Austria. Așa ca o comparație, eu am schimbat pompa de injectie la un Audi A6 2.5 TDI si a costat 2400 euro din care 465 a fost TVA. In service Audi la St. Polten.
Sâmbãta mã duc sa fac revizia pentru 30000.
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Salutare,

am citit manualul de utilizare ( in mare ca e cam lung ) de pe opel.ro, si in ambele versiuni existente
prima revizie pentru Europa, unde Romania e clar specificata in lista, este la 30000 sau un an ( pag 241 din manual ).
Citind pe forum, vad ca toata lumea face prima revizie la 15000. Sa inteleg ca, cu toate ca Opel Germania recomanda la 30000 sau un an, in Romania ati fost obligati sa o faceti la 15000 ?

Eu am in plan sa devin posesor al unei Insignia anul acesta, si incerc sa aflu cat mai multe.
Sper ca nu devin prea stresant Smile)

Mersi
  • celik paun

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Opel exista si la Russe in Bg.O revizie este de aproximativ 330 leva x 2,2lei .......La Gtt am primit raspuns ca este 1100lei"cu tva".Comparati si voi...Luni sunt programat la 45 000.Va doresc drum bun fara probleme.
Skip ads

  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Nu stie nimeni sa-mi raspunda la chestiunea de mai sus ? 10x
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pai tu ai citit mai sus ce s-a scris despre contracte si semnaturi de recunostere a perioadei de injumatatire, bla, bla bla...?
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
pai tocmai asta e problema, ca am cam cautat tot forum-ul,
acuma poate a aparut informatia asta, la un subiect mai indepartat si am omis sa o citesc.
  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
@noerror:
Uite ce scrie in caietul de service: aici
Skip ads

  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Mersi Adi pentru link, citisem, dar nu mai stiam exact unde. Oricum mi se pare din nou ca suntem noi mai catolici decat Papa , avand in vedere ca perioada in sine nu se injumatateste, doar intervalul pt km parcursi( diferente de temperaturi au si cei din Germania, in sud chiar mai mari de 40 de grade, la faza cu praful sunt insa deaccord, mai ales in Bucuresti sau in Timisoara ). Cred am sa sa le scriu celor de la Opel Germania in teutona, pentru un statement oficial, doar asa de fun macar . E clar ca e o hotarare locala pentru a avea venituri mai mari pe partea de service, comparand totusi si numarul de vanzari fata de cei din Germania.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ai posibilitatea sa renunti la garantie si sa iti faci singur reviziile la orice service vrei tu. Eu, la conditiile de trafic, praful si variatiile de temperatura din anumite perioade ale anului existente in romania, nu as avea curajul sa tin uleiul si filtrele peste 15.000km. Astea, cu cat le schimbi mai des nu fac altceva decat sa prelungeasca viata motorului. Decizia iti apartine.
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ca sa nU mai vorbim de calitatea drumurilor. Eu am schimbat deja pe garantie un amortizor la 15000 km.
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Asa e, acuma sper ca imi iertati naivitatea , conduc de 12 ani, dar va fi prima masina noua , si de aici, tot felul de intrebari sau teme stupide.
Dar cum zicea un profesor de-al meu: "nu exista intrebare stupida" , sper ca nu o sa va calc pe bec prea tare.
Mersi pentru toate raspunsurile de pana acuma, chiar apreciez .
  • sarbumarian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
am facut 2 revizi pana acuma la cei de la reprezentanta opel in general nu au costa mai mult de 7-8 mil si asta datoriat faptului ca prima data am prin nu stiu ce promotie si a 2 oara am avut o reclamatie la opc pt ca am schimbat in mai putin de un an 5 randuri de discuri fata 4 pe garantie si unul platit [care apropo ma costa 1200 lei ] insa problema nu a fost remediata decat dupa ce mi-am comandat singur discuri pe 17" caci ale masini din fabrica erau pe 16"si nu aveam eficienta la franare iar dupa ce am pus pe 17 nu am mai avut probleme am facut cu ele peste 20000de km si acuma am 45000 si merg sa fac revizia in otopeni la noul service deschis de BOSCH,si acolo ma costa revizia in jur de 560 de lei cu tot cu ulei si manopera pt motorizarea de 96kw diesel adica motorul a20dt,iar pe net am gasit toate piesele de schimb la pachet insa fara ulei la 345lei care trebue sa fie neaparat 5w30 pt motoare cu filtru de particule si asta variaza de la 100 lei pana la 200lei depinde de producator si performante cel de la GM ESTE IN JUR DE 130 lei 5litri
  • Moscalu Ionut Mihai

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salutare,

Nu stiu daca a mai raspuns cineva inaintea mea la aceasta intrebare, daca da imi cer scuze.

Pentru masinile noi Opel Insignia (an fabricatie 2012) revizia se face la 30000 de km sau 1 an.

Asa mi-au spus cei de la Opel Radacini Motors din Bucuresti acum 5 zile cand am ridicat masina de la ei.

Spor,
  • keepwalking

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Se referea la faptul ca se face daca ai facut 30.000 de km sau a trecut 1 an de la ultima revizie. Legat de 30.000 de km, eu zic sa faci totusi la 20.000 pentru ca testele motorului se fac in afara unde sunt alte conditii de drum.
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Nu scrie in cartea de service la ce perioada si km se face revizia? La mine da.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR