Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • NT-26-LEX

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2004 z10Xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
arata imagini in carte tehnica a masini ,cu trusa de prim ajutor in stanga si triunghiul reflectorizant in dreapta.
Skip ads

  • catalin mac

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2003 1,8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ami spune cineva cam la ce preturi sunt husele la noi in tara
pt corsa c eu sunt in sp si ceva ce mia placut e 82 e cam scump mi se pare va rog idei si preturi
va multumesc
  • alter ego

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Huse exista la diferite preturi, multe se potrivesc si la alte masini, problema e ca nu se gasesc huse pentru bancheta spate rabatabila fractionat 1/3 - 2/3. Daca stiti unde pot gasi, va rog spuneti-mi.
  • catalin mac

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2003 1,8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2006

  • Mesaj Privat
alea din spania erau fractionate si iti spun ca erau beton ,azi am gasit huse cu 650 mii faine si destul de calumea in spania erau 82 e
Skip ads

  • gorbica

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea, RO
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Am vazut ceva huse turcesti in mag. Real din C-ta (cica ar fi retail al Metro), intre 1.300.000 si 1.800.000. Pe ambalaj zicea ca este si pentru bancheta fractionata. Se potriveau la o mare varietate de masini. Oricum, nu erau cine stie ce.
  • gorbica

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea, RO
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Ce am observat eu in ceea ce priveste inchiderea centralizata, este ca daca blochezi usile si pe urma deblochezi, fara insa sa deschizi nici una, dupa aprox. 30 sec se blocheaza singure. Daca insa deschizi cel putin o usa, nu se mai blocheaza. Cu deschiderea doar a portbagajului nu am incercat.

In TIS 2000 scrie ca functia este AUTOLOCK, care se "activeaza" astfel:
1. Se deschide usa soferului
2. Se inchide usa soferului
3. Nu este cheie in contact
4. Se blocheaza inchiderea centralizata

Astfel, la o deschidere accidentala, neurmata de deschiderea vreunei usi, dupa 30 de sec. se blocheaza singure.
  • mariusica

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Salut
Are cineva sau a vazut prin magazine aparatori de noroi pentru Corsa ? M-ar interesa pentru spate, ca se murdareste luneta rau de tot cand e urat afara.
Mersi
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
salut!
vorbeste cu eduard33 de pe forum. Cred ca te poate ajuta.
Skip ads

  • slysoft

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pentru cei care n-au gasit extinctor, stiuta fiind penuria (asa cum a fost si cu vestele relectorizante) ori trusa medicala sau triunghi reflectorizant, le recomand cu incredere magazinul de accesorii auto de aici .Au pe stoc toate cele de mai sus. Asa ca daca v-a oprit garcea si v-a luat la intrebari luati-va ca sigur o sa va mai intrebe. Stiu si ei de penuria de extinctoare Wink
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Am schimbat bara fata Zender cu una de la Rieger.Am mai vopsit pragurile laterale, ornamentele aripilor fata si spate,ornamentele barei spate si adaptoarele oglinzilor (toate astea erau negre).Acum sunt rosii si arata demential.O sa fac cateva poze azi si le postez.
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Un mic preview:


  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Poze noi:









Skip ads

  • adrian.preda

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Luneta se murdareste mai degraba din cauza curentului de aer ce se formeaza dupa terminarea capotei si se lipeste de luneta. daca ai avea un eleron haion nu s-ar mai murdari luneta asa tare
nu rotile spate arunca mizeria de pe luneta ci rotile fata sau masinile din fata sau din contrasens. e ca si cum mizeria sta-n aer si vartezjul ala ia aerul murdar si-l trece pe langa haion, mizeria depunandu-se pe luneta.
Aparatorile de roti spate iti vor proteja spoilerul spate de murdarire excesiva si pe cei din spate.
  • apachée

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1994 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Treaba cu eleronul e cam relativa, eu pe a mea am, dar de apa+mizerie aruncata de roti nu te scapa... E drept, protejeaza un pic de praf si alte alea, dar pe o suprafata mica, nu ajunge la jumatea lunetei pe inaltime. Si eu as vrea sa imi pun niste aparatori la rotile din spate, am vazut in oglinda cand mergeam pe ploaie ca ajungea jetul de apa aruncat de roti f sus (cam 1,5m) si pana la urma e neplacut si pt oricine merge in spatele meu si poate se stropeste si spatele mai putin.
Nu am vrut sa cumpar aparatori "universale" sa nu arate ca aiurea, daca are cineva sau stie de unde se pot cumpara sa impartaseasca cu noi informatia...
  • G@bryel

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Repede ca ma grabesc.
Au spus de nenumarate ori ca totul ajunge 5 milione si a ajuns 7 milionane.
As fi preferat si am crezut, ca aparatorile de noroi vor fi mai mari. Sunt foarte scurte. Eu mai am o masina cu asa ceva si pe praguri primii 20 de cm sunt total protejati inclusiv portierele. La astea de Corsa roata e la limita, tinde sa arunce mizerie, stropi pe portiera.
In spate nu amplifica latimea masinii ca la "cealalta".
SUNT FOARTE MICI !!! NASHPA. TZEAPA.

Scutul e destul de gros, de otel.
As fi preferat un pic mai lat deoarece l-am pus mai mult sa-mi apere motorul de stropi si mizeria aruncata de roti. Cel putin la roata stanga fata e loc liber berechet. Am o idee cu o bucata de plastic sau tabla. Mai vad.

Se merita ???

Nu prea.

A, le-au pus intr-un ceas.
M-au amanat din vina lor de la 3 saptamani la 2 luni. Timp in care preturile, cica, au crescut. Eu deja aveam avans de 3 mil. platit. Era cat pe ce sa le spun sa dea aparatorile jos. Ba chiar totul. Niste nesimtiti. Ca peste tot.
Ar fi trebuit sa vorbesc cu managerul, sa-l cheme, sa-l astept, sa-l f... . Eram deja plictisit.

Bafta si sarbatori fericite.









  • alecx

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie:
  • Masina: Corsa Z13DHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
din ce vad eu, acel scut arata cam nasol

ma asteptam sa nu pot vedea soseaua dar vad ca ma insel e doar o bucata de fier, gaurita si spatiu berechet prin care pot intra multe de la praf, noroi la pietre. totul se reduce la noroc...

snt destul de dezamagit chiar face acei 25 euro, sincer as fi dat mai mult dar... asta e

despre aparatori nu mai vbsc am de gand sa cumpar si eu dar nu la 7 mil

poate apar altele aftermarket
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Care e inaltimea masinii in varianta normala si care e in varianta sport? (am inteles ca diferenta e de 15 mm... dar de la cat al cat?)

LE: se poate monta scut pe varianta sport? (defapt enjoy cu pachet sport&stil)
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sa incercam sa vorbim aici numai de aparatori noroi, avem alta discutie despre scut...
Nu am vrut sa facem una singura pentru accesorii sa amestecam scut, aparatori, bare, eleron, cotiere....
Un scut nu trebuie sa fie perfect etans ca sa se raceasca motorul, sa se scurga apa etc...
  • eugen71

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
As fi vrut sa pun si eu aparatori de noroi dar m-a sfatuit o cunostiinta sa nu pun, mai ales pe spate pentru ca s-ar putea, la coborarea unei borduri mai inalte, sa agate bordura intre roata si aparatoare si sa raman cu bara pe trotuar. In cazul asta niste aparatori mai scurte ar fi chiar indicate.
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Corsa are aparatori de noroi? Exista ca optionale? sau deloc?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR