Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • adi_omega

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Avand un drum lung de facut, azi am facut plinul si cand m-am intors la masina, la pompa, surpriza, cursese, cred, jumatate de litru. Am pus pe seama presiunii create in rezervor, am plecat spre casa si cand am ajuns a continuat sa curga. Ce sa mai, munca dreak, am scos aproape toata motorina din rezervor, cred ca au mai ramas 15 litri care n-am rusit sa-i scot. In continuare picura, m-am uitat pe dedesubt, am vazut ca se prelinge din zona de mijloc, e un cablu subtire acolo, cred ca de masa. Mai precizz ca in masina nu e miros de motorina.
Rog un sfat unde sa merg sa-mi rezolv problema si cam ce credeti ca ar putea fi.
Rog raspunsuri urgent!
Multumesc!

Locatia Bucuresti.
  • adi_omega

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Am rezolvat. Mecanicul mi-a aratat ca, curgea pe la capacul de plastic din partea superioara a rezervorului. Am comandat garnitura, capacul cu filet si capacul metalic, toate cam 100 lei. Piesele ajung cam in 7 zile, ca nu le au pe stoc.
Am luat masina din service si dupa ce am ajuns acasa am incercat sa mai strang capacul de plastic care s-a mai strans inca 1/4 de rotatie. Am mers cu ea prin oras si .... surpriza.... nu mai curge. Totusi o sa montez piesele noi cand ajung.
  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR