Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
recent am fost la munte, ca marea majoritate, dar am fost doar o zi Mad
plecare dimineata adica la ora 10 (cam tarziu)
traseu Titu-Targoviste-Moroieni-Cota 1000 pe unde am facut ceva off-road cu vectra mea si am spart spoilerul, ajungand astfel la concluzia ca traseul cuibul cu dor - bolboci este impracticabil
reintors in moroieni(glod)-sanatoriu-3 km pana la bolboci ne-am oprit ca ne era foame apoi am intors inapoi, drumul foarte bun cu exceptia unor portiuni unde era gheta dar merge


pt mine ca imi place sa stau in masina(opel) traseul a fost foarte frumos si dupa ce se face mai cald o sa ma mai duc, cred ca pana la pestera, dar sunt 30 km de drum de munte


costuri - 50 roni motorina
mici si alte alea - 50 roni
asta doar daca pleci dimineata si vi seara,
am inteles ca se poate dormi la bolboci contra sumei de 20 roni / noapte / persoana, iar mancarea este relativ ieftina





Skip ads

  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
salut man!! frumoasa zona ti-ai ales !! vad ca si cunosti cat de cat .. lamureste-ma si pe mine cu ceva !! am fost la bolboci de mai multe ori .. dar singurul traseu pe care il stiu e cel pe la cuibu cu dor .. venind dinspre sinaia !! problema este ca acel drum se face foarte anevoios pe anumite portiuni .. am fost numai cu dacia acolo .. si chiar si masina fiind mai inalta tot am lovit capacu la catalizator de cateva ori !! explicam si mie te rog frumos mai in detaliu pe unde este acel al 2 lea drum spre bolboci care reiese din explicatiile tale si zici ca e mai bun .. pentru ca sunt foarte tentat sa ajung la bolboci si anul acesta .. si as vrea sa merg cu opelu .. si drumu pe la cuibu cu dor nu e practicabil!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
da, drumul pe la cuibu cu dor nu e practicabil

traseul prin glod: cand vi dinspre sinaia treci de cota 1000, intri in dambovita si cand ajungi in primul sat mai mergi 500m si ajungi intr-o intersectie urmata de un pod, acolo faci dreapta(sunt indicatoare, catre pestera), ajungi la sanatoriu pe un drum asfaltat, apoi drumul este pietruit, dar intr-o stare foarte buna zic eu, adica am vazut si alte masini mai mici(matiz tico), care nu pareau sa fi avut probleme
traseul pe glod are indicatoare catre hotel pestera , te tii de ele vreo 20 km de drum apoi ajungi la o intersectie unde se fac mai multe drumuri, unul spre babele, unul spre pestera, altul spre bolboci, parca la stanga de unde vi, dar si acolo sunt indicatoare, iar acest traseu este destul de circulat de angajatii de la pestera si turisti si mai poti intreba
drumul nu este forestier, parca judetean

drum bun
ps: chiar merita, la urmatorul salariu sau tun ma duc iar si sper sa ajung pana la pestera si sa ma intorc cu spoilerul intreg(am garda mai mica si un spoiler pe spate mai mare decat ar trebui)
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
aha .. mersi mult !! chiar o sa ma duc pe acolo !! prima oara am fost pe jos .. pe la cuibu cu dor .. era si zapada pan la genunchi aproape Very Happy am stat la cabana bolboci .. da pe atunci era 150mii de persoana ..!! au chiar si o masa de biliard .. stiam ca e gratis daca esti cazat acolo .. doar ca e cam stramba .. da seara la un pahar cu vin fiert merge !! oricum zona e foarte frumoasa .. mi-a placut foarte mult !! am fost si la manastirea din pestera .. vorba vine .. ca era doar la intrare .. in rest pestera in toata firea ei Very Happy !! dupa aia am fost si cu masina de cateva ori .. dar cu dacia ... din cauza traseului .. si ultima data sa agravat traseu mai ales aproape de varf de am dat cu catalizatoru de cateva ori de jos .... sa indoit si suportu si capacu lui .. !! si m-am tot intrebat .. ca vazusem pacolo un bmw cu roti de 18" si lasat .. cum o fi ajuns ala acolo Very Happy !! ma gandeam io ca e si alt drum .. acuma ca ai scris tu .. macar stiu pe unde sa ma duc .. ma aventurez luna asta pacolo .. chiar vreau sa stau macar 1 zi .. !! si a mea masina e mai lasata tocmai daia ziceam .. ca pe cuibu cu dor nu o bagam chiar daca renuntam sa ma mai duc !! cand ajung acasa postez aici 2 .. 3 poze cu zona sa vada si oamenii pe aici care nu stiu cat de frumos e .. merita sa va duce-ti acolo .. !!
Skip ads

  • p.alex

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Un drum de munte la cab.Piatra Arsa cu ASTRA H AICI

BUC-SINAIA-stanga spre Targoviste-6km-dreapta cab.Cuibul Dorului-16km complex Piatra Arsa Cauta si vei gasi!
  • p.alex

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Si alt traseu: BUC-Targoviste-Moroieni-Stanga-SAN. TBC-Bolboci AICI Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR