Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • RaduTheodor

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua,va rog sa ma ajutati cu sfaturi sau cu piesa,de ce nu?
Am ierderi de ulei la caseta de directie,la masina mea,un opel astra g 1,7cdti fabricat in noiembrie 2003.As dori sa stiu daca exista cat mai aproape de Bistrita vreun atelier care repara casete de directie si cat m-ar costa aceasta lucrare...mutumesc pt ajutor,astept sfaturi si ajutor pt rezolvarea problemei...
Skip ads

  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
la marghita este unude rectificat o dai jos o trimiti prin curierat toi repara tiotrimite cu plata ramburs , imi pare rau ca nu mai am numarul de telefon dar daca sti sa gugalesti gasesti atelieru . bafta
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,716
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Te-as ruga dupa ce o repari sa postezi pretul,eu cam de un an de zile merg cu pierderi si as cam vrea ori sa o schimb cu alta sh ori sa o reconditionez,sa vedem cum ies mai convenabil
  • RaduTheodor

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
multumesc pt sprijin,sper sa gasesc undeva mai aproape de Bistrita....daca nu,voi incerca acolo....
... voi scrie pe site pretul reparatiei si locul unde am reusit sa rezolv problema....
Skip ads

  • RaduTheodor

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Solutia pentru a repara caseta de directie e una simpla....duci masina la atelierul de reparatii,dai jos caseta de directie,o impachetezi si o trimiti in Marghita la firma AUTOEFECT (au si site de unde te poti informa usor detalii..nr.tel...),acestia o verifica si te suna sa-ti spuna costurile reparatiei, daca iti convine pretul, o repara si ti-o trimit prin curier rapid,plata urmand a se efectua ramburs. Toata afacerea dureaza 2-3 zile.Garantie 2 ani.Pe mine m-a costat 460lei+40 lei burdufurile=500lei+curierul dus-intors 50 lei.demontare+montare caseta = 100 lei.Ieftin si bun...Smile))
  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
deci tot acolo ai reparato
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ce super pret. Fata de cineva de pe aici pe forum care le repara la un pret exorbitant e super afacere sincer.
Pacat ca e atat de departe de bucuresti, dar tot iesi mai ieftin.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,716
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
E mult pana se inmultesc atelierele de reconditionat sa vezi atunci ca o sa scada pretul,kitul de reparatie pentru Astra G costa 200 de lei,restul 400 de lei e manopera
  • RaduTheodor

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Cu cat mai ieftin...cu atat mai bine....Smile
  • RaduTheodor

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
...am uitat sa va spun....dupa ce iti lucreaza la caseta de directie,e OBLIGATORIU sa iti regleze unghiul de fuga....=70 lei...doar atat costa in cazul in care pivotii...capetele de bara si celelalte piese din compunerea ansamblului rotii sunt bune...daca sunt defecte, ele trebuie neaparat inlocuite...altfel ciuciu reglaj unghi de fuga....din pacate toate piesele costa+manopera....Smile
  • Marrio

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
depinde de gravitatea problemei .unii au un pret standard nu conteaza de gravitate.acum fiecare cu buzunarul lui.
am ramas surprins cand am auzit pretul pentru reconditionare si am last-o balta cu reconditionarea la un service asa ca l-am luat pe al meu tata (fiind mecanic de ceva aniiii) de-o mana si la treaba. a durat ceva dar sincer a meritat tot efortul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR