Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Se poate dezactiva senzorul de la geamuri care atunci cand ridici geamul si ai mana pe geam coboara singur?mi-am luat un set de parabvanturi si cand se ridica geamul la capat le atinge si coboara singur pana la jumate.Masina e o vectra c din 2003
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu este un senzor niciunde, pur si simplu electronica simte ca motorasul de geam consuma mai mult si ii da alimentaare inversa (intalneste un obstacol). Nu este alta solutie decat sa faci in asa fel incat sa nu intalneasca nici un obstacol pana la terminarea cursei.

CristianTM.
  • Wannabe

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salut,

Problema ta am intalnit-o si la mine. Dupa ce am pus paravanturi la un Opel Astra H, nu se mai inchideau pana sus. Am citit pe niste forumuri ca trebuie sa inchizi initial in impulsuri pana sus si lasat nedeschis o perioada si apoi merge sa inchizi direct. La mine si dupa o zi lasate geamurile inchise tot nu se inchid direct, ci doar in impulsuri. Asa ca le-am scos si le pun doar cand plec la drum intins.
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Scoate bateria si o sa piarda setarea de geam cu impuls, urca doar cat apesi butonul, dar nu stiu de ce ai face asta pentru niste paravanturi. Spor!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR