Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • banditutz_astraG

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
salut am si eu o intrebare daca imi pun un ECU identic cu cel de pe masina mea X20XEV, dar fara cheie cip si altele, doar ECU, imi functioneaza sau trebuie sa ii fac resetare ? Ast un raspuns ca l-am comandat deja si stau in dubii . Ms mult
  • suz374

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2012

  • Mesaj Privat
nu merge ECU fara cip si imobilizator chiar daca are acelasi cod.
Am montat eu ECU cu acelasi cod si nu a mers pana nu am schimbat si Cip si imobilizator. (pe z16se si z17dtl)
  • mirben

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2012

  • Mesaj Privat
intre timp am reusit si imperecherea acelui ecu de z16xe cu imobilizator si doua cipuri...asa ca acuma mai am unul de rezerva ...tot respectul pt Parvu Daniel care m-a ajutat f mult....mi-a oferit tutoriale despre imperechere gratuit desii nu am cumparat interfata op com de la el
  • mirben

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2012

  • Mesaj Privat
acuma sa va spun o poveste.... inainte de opel am avut alta marca si cand am avut probleme am intrat pe clubul acelei marci si am vazut ca si altii au avut aceiasi problema...cei care au rezolvat-o au scris cum...si unde au gasit piesele cele mai bune si mai ieftine.... aici daca ai o problema gasesti cine sa iti spuna ce are masina...dar costa,...si daca vrei piese... iti vindem tot noi.... poate gresesc dar ceva e putred aici
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
nu te obliga nimeni sa cumperi de pe forum.Esti liber sa cumperi de unde vrei.Eu cred ca ti-ai facut o parere gresita
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR