Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Daca acest organ competent,legal,numit Politia Romana(rutiera sau cum o fi),cel care a constatat si a decis cine este de vina decide x si asigurarea Carpatica vine cu decizie contradictorie?intrebarea mea fireasca este:Pentru ce mai exista politia Romana(ma refer la constatari accidente si etc) ?! Shocked Shocked
Skip ads

  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
un avocat bun,cu actele emise de politie,emise in urma declaratiilor celor implicati in accident,iti scoate valoarea daunei + o suma frumusica peste!insa cere mult timp ,nervi si pricepere!
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
1:Si intre timp circuli sau nu cu masina?caci mi se pare imposibil sa plec prin Bulgaria,Grecia,Germania in concediu si sa nu ma ia nene politai de acolo la intrebari despre bara mea frumoasa,sparta si franta in bucati,fara sa imi puna ''bratarile'' pe mana pana la definitivarea anchetei unde ,ce si cum am ''frant '' eu bara fata.!
2:avocati sunt destui pe lumea asta
3:pricepere la ce?daca nu stii codul civil(si revin la punctul 2),de ce mi-as mai lua avocat daca sunt priceput?
4;Nervi am de cand m-a respins mdosarul de dauna Carpatica pe motiv ca asiguratul lor nu este de vina.
5:Spume?deja sunt mai bun decat orice detergent de pe lume,reccomand me please Smile
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
17.07.2012 revin.Nici in ziua de astazi nu m-au sunat cei de la Carpatica dupa ce le-am depus o noua contestatie.II sun ,cand le spun numarul de dosar se fac ca nu se mai aude,ca se intrerupe convorbirea,intr-un final au inceput sa nu mai imi raspunda la telefon,probabil ca au memorat numarul.Sun de pe alte 2-3 numere,imi raspund,le spun canu e normal ceea ce fac,le spun numar de dosar,ce sa crezi?''Alo,nu va mai aud bine,nu aveti semnal....aloo,aloo''(eu ii aud perfect.O sa dau buzna peste ei ca nu se mai poate.
Skip ads

  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Prietenul unei colege de serviciu a patit la fel cu un asigurat al Carpaticii. Normal ca dinamica accidentului nu s-a potrivit, desi in accident au fost implicate 3 masini. Unul singur dintre ei, adica "boifrendu" nu a fost despagubit. Au preferat sa scoata 6000 ron ca sa repare si au lasat balta procesul cu asiguratul, pe motiv ca ala nu are vina(cam Oare? ). Daca ma intrebi pe mine, vina e 100% a asiguratului, pt ca a lui companie de asigurari nu vrea sa si-o asume in locul lui, conform contractului. La CSA nu au primit raspuns favorabil pt ca odata cu modificarea legislatiei si apartia constatarii amiabile, asiguratului i s-a bagat mortu' in casa si el, asiguratul nu si-a dat seama pana acum.Erau niste discutii la vremea aia, dar cui ii mai pasa! Nu a durat mult pana companiile au inceput sa joace jegos....deh.
Deci reparati masina pe banii vostri, cautati un avocat inainte ca sa nu apara o situatie cum ca nu se mai poate face nu stiu ce expertiza si puneti tunurile pe asigurat. Asta trebuie sa fie obligat de instanta, conform PV si facturi, sa plateasca daune. Mai departe el cere de la compania de asigurari banii inapoi....si aia ii dau prin gura...Iar cand ii va cere BCR Asig sau Tiriac 1500ron pe asigurare sa puna curu' si sa plateasca.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am patit si eu cu Carpatica, un copchil cu masina de 1 zi si carnet de 7 zile, sa crap nu alta. Nu era mare lucru, un far, vopsit si reparat bara+aripa alocat 1100lei in 7 zile din care 5 lucratoare. Multumit dar stiti cum este cu timpul pierdut si nuanta la vopsea care nu va iesi in veci la fel mai ales la metalizate.
Din ce am auzit la service mai rau ar fi fost la euroins si mai nou astra.
Poate am avut noroc de suma mica, nu stiu...
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR