Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pina sa imi antifonez usile la astra mea, am facut ceva cercetari in urma carora am ajuns la concluzia ca nu este bun polistirenul pentru izolare fonica, el izoleaza doar termic.
Am atasat si eu o poza din perioada cind "incercam" izolarea portierelor. Rezultatul e multumitor. (am folosit si aluband pe suprafetele interioare).
Materialul din poza este cumparat din Praktiker si se foloseste la izolat tevi, insa este si izolator fonic.



  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu miam izolat parte din spate la astra mea unde vine roata de rezerva, chiar daca covorasul care vine in spate are 2 straturi de astfel de pasla daca mai puneti unul se va simti diferenta si in interiorul haionului am izolat, mai am in proiect sa bag 1 strat si in plafon dar lenea e mare.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Posteaza, te rog, ceva poze sa intelegem mai bine si spune in ce sens ai constatat diferente, ca imi vin idei noi Very Happy
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
poze nu am momentan (am foarte multe scule si trebuie sa le scot pe toate din portbagaj k sa fac poze) nu se mai aude vajaitul acela pe sub masina, la mine unde nu am usa sub fata de usa are un fel de pasla din asta. la usa fata eu am pus izolatie si pe tabla exterioara si pe cea interioara.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR