Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Asa sa le luam pe rind...ce vezi tu la un interior...curatat?/ nimik ...ce vezi tu la nistepedale care au schimbate partea de cauciuc? si ce mai vezi tu loa alta uzura interioara? Bati cimpii fratele meu ...samsarii din germanikja ...ESTE JMEKERI...romanii este slabi ...si intre este samsarii din Bulgarika.....eu zic sa te mai documentezi despre una alta Evil or Very Mad Si daca ai norok sa iei una masina buna sa ne spui si noua ceva informatii Twisted Evil
Skip ads

  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
andi_cimpean


foarte corect!
legat de uzura la interior! am un amic care a cumparat un opel astra 1,7 cdti anul trecut! are cu acest auto cam 10k. masina luata la 0k din magazin din braila! dupa 10k interiorul arata execrabil! asa ca chestia asta nu tine intotdeauana!
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ba mai da-o dreacu de masina. 1 an si 10.000 km si arata interiorul execrabil. Sa i-o spui lui mutu' pe-asta.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
tio spun tie daca vrei sa intelegi! e vulcanizator! se duce si cara anvelope+jenti cu ea si se duce saptamanal la pescuit! tapiteria e sub orice critica de mizerabila! are un miros de te ia cu voma! daca iti spune ce an e nu crezi dar daca vezi talonul asta e!
pe afara e ok! si nici nu stie cum e cu dpf! mai mereu se duce la service cu ea ca merge in oras si i se satureaza filtru de particule si pe el nu il intereseaza ca ala intra in regenerare ,opreste motorul!foarte rar cred ca a facut regenerare filtrul ca nu e atent la turatie!
Skip ads

  • andi_cimpean

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
tase a scris:Asa sa le luam pe rind...ce vezi tu la un interior...curatat?/ nimik ...ce vezi tu la nistepedale care au schimbate partea de cauciuc? si ce mai vezi tu loa alta uzura interioara? Bati cimpii fratele meu ...samsarii din germanikja ...ESTE JMEKERI...romanii este slabi ...si intre este samsarii din Bulgarika.....eu zic sa te mai documentezi despre una alta Evil or Very Mad Si daca ai norok sa iei una masina buna sa ne spui si noua ceva informatii Twisted Evil


Nu am vorbit urât nimãnui, cu atât mai puþin þie, aºa cã te-aº ruga sã te adresezi altcuiva cu vocabularul ãla!

Mi-am expus o pãrere ºi am scris-o într-o manierã politicoasã ºi cred eu cã am scris ºi corect, faþã de tine, care te-ai grãbit sã te dai artist!

Legat de subiect...n-am spus nicidecum curat/murdar, ci uzat! Este o diferenþã mare între cei doi termeni!
Uzura nu existã doar la pedale ºi ca sã stea sã schimbe toate elemente care au intrat în contact cu manipulatorul, deja ar fi prea mult, zic eu ºi deja dacã este foarte minuþios în ceea ce face, poate pãcãli ºi-un ochi antrenat dar cazurile astea sunt rare.
  • sqryn

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
andi_cimpean a scris:Dorinþa de a ºtii neapãrat km unei maºini, mi se pare stupidã!

De ce?
Pentru cã poþi sã îþi dai seama ºi altfel de cât de folositã a fost maºina. Primul semn, fiind interiorul ºi cât de uzat este interiorul acestei maºini. Al doilea, ar fi motorul, controlat optic ºi tehnic.
Consider cã aceºti km, nu au relevanþã, atâta vreme cât consumabilele au fost schimbat la timp, cu unele de-o calitate cel puþin medie

ªi când maºina are o etate, deja km, nu mai sunt relevanþi!


sa facem o comparatie cu femeile....
iti faci si tu prietena noua, tinerica, sa zicem.
toate bune si frumoase, a mai avut un prieten poate doi inainte -> asa stii tu
dupa un an, doi, te intalnesti cu un vechi amic care iti zice ca actuala ta prietena era mare traseista prin belgia cu multi km (clienti) la bord.
aia ii schimbau totusi in mod regulat consumabilele (adica spalau lenjeria, fol prezervativ, etc Smile)) )
no, tot ti se mai pare faza cu nr de km asa stupida?

ref la etate, la femei ca si la masini, de la o varsta incolo deja nu mai conteaza Smile))))) oricum prea le mai cauta nimeni


Ultima modificare facuta de sqryn la Lun 06 Aug, 2012 3:34 pm
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
comparatia mi se pare cel putin ilogica si fara sens. Ca sa nu ma exprim altfel.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR