Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • sweetpayn

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2011

  • Mesaj Privat
http://www.autovit.ro/opel-astra-C25005308.html

Veriti-va de masina asta am batut 700km sa o vad:
Kilometri reali 285.000.mii
Lovita pe partea dreapta (revopsita)
Pragurile indoite rau de tot
Interior : butoane geam sarite , usa dreapta (interior) zgariata rau (portiunea de care prinzi usa)
Proprietari reali pe Romania 3 ! (Foloseste tot felu de pretexte cum ca o are de 2 sap si ca trebe sa plece rapid sa se scape de ea)
Am stabilit un pret la telefon, cand am ajuns acolo a incercat sa ma traduca cu lucruri ieftine sa ii dau mai mult.
Atentie! Nu doreste sa radieze masina chiar daca zice la telefon ca totul e in regula cu actele. (Hartiile care le are la indemana is de calitate asemanatoare hartiei igienice)
La motor curge ulei , mi-a zis ca e de la cum au curatat`o baietii la spalatorie.
La portbagaj portiunea din interior de plastic este desprins (motiv zis de el cand au fost puse geamurile fumuri) Motiv real : a fost lovita .
Masina este o varza care ar merita cam 4000 e daca actele ar fi in regula.
Stau la dispozitia oricui cu mai multe informatii.


Skip ads

  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
imi pare rau ca nu ai avut noroc, se mai intampla bine ca ai observat.bafta
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Dar ai verificat-o pana la urma? Unde?> Cum ti-ai dat seama de bubele ei?
  • sweetpayn

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Recomand iulius service tuturor din ct. Patron foarte serios m-au servit frumos și mi.au deschis ochii. Cei mai tari!
Skip ads

  • XEP
  • Suspendat
  • 204 mesaje
  • din 19 Jun 2012
  • Astra 2005 Z16XEP
  • Buzau
  • XEP

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
La 5000 E vrei motor de 1.9 de 150, hatchback ,dotari cat cuprinde sa fie primul proprietar , si impecabila tehnic... cauta in continuare , posibil pana la Pastele viitor sa gasesti.
De obicei cam asa patesti cand cauti masina mai ieftina cu 1500 E fata de pretul pietei...
  • sweetpayn

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Eu mi-am gasit masina si mai dotata..la pret extrem de bun..cu toate actele in regula.
Topicul acesta este facut pentru oameni care inainte sa isi cumpere o masina ca aia..poate dau o geana si pe aici ...sau sa inteleg ca tu esti samsar/necunoscator... si pentru tine e in regula sa vinzi minciuni?
Cand faci o vanzare, prezinti produsu asa cum e dupa care ii pui un pret mai mic sau mai mare in functie de ce bube are..faptu ca zici ca e super buna si totu e in regula si cand ajungi sa o vezi .. o EPAVA e altceva !!!



Pretul pietei e un termen foarte ambiguu despre care nu stiu cat habar poti sa ai tu..decat daca esti vreun dealer bazat sau te ocupi cu masini de ani buni. Te anunt ca sunt si oameni care ( isi permit) nu au de gand sa-si tina masina luni intregi la vanzare sau oameni care au probleme urgente ... si au nevoie de bani.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
@sweetpayn, total de acord cu tine, +1
  • XEP
  • Suspendat
  • 204 mesaje
  • din 19 Jun 2012
  • Astra 2005 Z16XEP
  • Buzau
  • XEP

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Nu te stresa ,esti doar un cautator de "moca" care acum esti revoltat ca ai facut un drum Mures-Constanta.
Recunoaste ,locuiesti intr-o zona a tarii unde oferta de autoturisme este variata, tu doar ai vrut un pic mai ... moca.
Pretul pietei=pretul mediu in Germania=se reflecta in starea generala a masinii.
Skip ads

  • mulahul

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
vrei 150cp neaparat ? http://www.milanuncios.com/...gnum-57280640.htm
http://www.milanuncios.com/...cdti-56812019.htm
http://www.milanuncios.com/...-1-9-58394546.htm
gasesti masini ieftine in spania daca ai prieteni. Eu personal nu mi-as cumpara din germania,datorita faptului ca sunt ¨fierte¨! Nu au limita de viteza....si....masinile ¨jar mananca¨ !
Nu stiu cat costa inmatricularea.....dar cred ca se merita. Calculele le faci tu !
De exemplu la aceasta mașinã : http://www.segundamano.es/m...&st=a&c=4
Taxa de înmatriculare ar fi:
Noua taxa de poluare dupa 13/01/2012
Taxa specifica CO2: 0
Taxa specifica pe cilindree: 1.8
Cota de reducere: 33
Vechime: 3 ani - 4 ani inclusiv
TAXA: 1,067.49 EURO
Curs schimb: 1 E = 4.3001 RON
TAXA: 4,590.31 RON
O mașina din 2009 cu 100k km la un TOTAL de 6700€ eu cred ca e bine....
Drumuri bune !
  • Theo P

  • Mesaje scrise: 422
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
omul a cumparat deja masina, daca ai urmari rubrica "Ai un Opel? Sa-l vedem" ai vedea.

legat ce masinile ce le-ai afisat, nu crede gogosi, masina din 2007 cu piele incalzire scaune, xenon si doar 80.000 la 4100e, NICI GAND ! nu mai crede-ti toate avioanele, la spanioli e exact la ca romani/italieni adica samsari , masini reparate in spatele blocului dupa dauna totala etc.

" Eu personal nu mi-as cumpara din germania,datorita faptului ca sunt ¨fierte¨! Nu au limita de viteza....si....masinile ¨jar mananca¨ !" stii ca trebuie sa-i dai si forja la masina, in special daca ai dpf si cu atat mai mult ca in germania , neamtul nu e pe principiul romanesc "dai sa mearga, mai merge daca nu-i fac schimbu acuma ci abia peste 10.000km", toate se fac cand trebuie. PREFER o masina rulata pe autostrada si cu mai multi km decat una cu mai putini si facuti in oras (caz concret si pe forum, nu mai tin minte userul, avea de ales intre 2 vectra C, a ales-o pe cea cu mai multi km dat la care viteza medie pe BC era mai mare -> km facuti pe autostrada).

masina din 2009 cu 100.000 la 6700euro in stare buna/"buna" nu gasesti decat logan/clio/megane/aveo ,masini de genul acesta si majoritatea benzina.
  • mulahul

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nu inteleg de ce esti frustrat.
calculele care le-am facut cu acel model ASTRA H si e 5700+1000€ taxa, sunt reale.
masina e la un DEALER(casa de masini)-deci exista. ia nr de tel. pune un preten´ce ai pe acolo (e vacanta si sunti multi prin zona) sa sune, si te vei convinge. Legat de viteza medie pe BC...si eu ii pot reseta...ies pe eutostrada si merg numai cu 140-160 km/h,o parchez,si am o medie pe BC de 90/km pe bc (cu aproximatie).
Spuneam de masinile din germania ca sunt ¨fierte¨in sensul ca o masina care e ¨calarita¨mereu intre 160/190 km/h
nu are aceeasi viatza cu una care are un mers decent intre 120-140 km/h, chiar daca ai DPF.
Nu am observat ca omul si-a cumparat....iertare...
De facut in spatele blocului....cum descrii...esti complet fara cunostinte de cauza.
Pe forum ClubOpelAstra in spania nu se discuta nici 20% din ce se discuta in Romania.
Orice problema are masina ei merg la service. Nici filtrul de aer,si nici un bec de far nu schimba. E complicat pentru majoritatea.
Preturile sunt reale,dar eu cred ca tu ai dat MUULT mai MUULT ...si esti suparat... Very Happy
Vinde-o si vino sa-ti iei una Wink ...te ajut...te cazez MOKA la mine pana gasesti ce-ti place ! Wink
Am mai ajutat si pe altii....
  • Theo P

  • Mesaje scrise: 422
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Sincer n-ai inteles prea mare lucru. Am veri/matusi/amici care stau/au stat in spania si nu e diferenta intre cum se marsavesc masinile fata de noi. In alta ordine de idei nu ma cunosti, nu fa afirmatii gen "esti frustrat/vinde-o" etc, nu esti in masura sa-ti dai cu parerea despre persoana mea/bunurile mele. Ca sa inchei cu off-topicul, incurajeaza-i pe altii sa cumpere din spania ca numa ei sunt destepti sa vanda masini de 3-4 ani vechime la 3/4 din pretul pietei, cum au fost si altii useri pe forum care din pacate, fiind in necunostiinta de cauza s-au trezit cu benzinar din 2008 si 90.000km avand reali 220.000 sau diesel din 2006 cu 150.000 in bord avand reali 380.000 CU CARTE SERVICE.

PS: viata motorului e uleiul, poti sa mergi cu 300km/h (apropo, majoritatea autostrazilor sunt limitate la 130, nu te gandi ca toate sunt fara limita de viteza si crede-ma ca se respecta regulile de circulatie, deci mai taie din aia 160/190 km/h ) daca ii dai ULEI si ii faci reviziile conform producatorului si nu te zgarcesti sa bagi ulei slab calitativ ca e mai ieftin si "doar merge si cu asta" si il tii de 2 ori mai mult decat ar trebui, nu o sa ai probleme , fata de mersul anemic de oras.

eu inchei sa mai postez ca vad ca intru in polemici , fiecare face ce vrea cu banii lui , sunteti maturi, sunteti capabil sa luati o decizie, trageti ce concluzii vreti din posturile de mai sus.
Skip ads

  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Am cochetat si eu cu piata auto din spania, si sunt de parere ca domnul de mai sus are dreptate! Erau foarte multe masini, in general particulari, oameni trecuti de prima tinerete, cu niste masini ca noi! In Deutschland, oricum se face naveta foarte mult si la viteze mari, preturile sunt mai mari fata de Spania, taxele la fel!
  • sweetpayn

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Dap..dupa cum ziceam..eu mi-am laut masina..confirm ca inmatricularea e undeva pe la 1050 euro + ITP si RAR inca 100.

Va rog sa pricepeti pentru ce am deschis eu topicu asta... nu o sa-mi decontati voi mie bani ca am mers 700 km dus 700 intors sa vad o masina.. Ce imi doresc e ca un posibil/viitor client al acestui samsar sa vada ! ce fel de masina e asta.. fara sa mai fie nevoie si sa se ridice din pat Smile

Ca masinile is mai ieftine /bune in Garmania/Spania .. pot sa va zic ca nu ma intereseaza...is niste generalitati mult prea mari si mult prea de neluat in calcul. Frate eu daca imi gasesc masina in Uzbekistan , imi place si e ok din toate punctele de vedere care le consider eu ca trebuie sa fie ok..atunci o iau...mai lasati-ma cu vrajeli ca aia in germania ba dau talpe si aia din spania is sfinti ...vorbiti niste balarii de clasa a 3-a . Eu am creat topicu asta cu scop constructiv...va rog pastrati`l asa.

Multumesc anticipat tuturor si orice up , pentru atentionarea in privinta EPAVEI e bine venita.
Da, mi-am luat masina ieftina , e super tare is multumit pana acuma de ea. Da ..am luat`o aproape MOKA na ! Wink
  • mulahul

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
@SWEETPAYN eu nu spuneam nimik de masina ta. fiecare alege ce vrea! dupa gust si buzunar. nici nu am vazut ce ti.ai luat si nici nu ma intereseaza.
eu doar faceam referire intre masinile/preturi si tara respectiva.
@Theo P referitor la bunul tau....era in spirit de gluma. Si nici nu imi doresc sa te cunosc.
Te inseli in privinta ¨manaritului¨. se face,dar nu in stil barbar. Eu ce ti.am aratat e 100%real.
Si ce nu stiai tu,si cred ca nici NEAMURILE,este ca aici mergi la <Trafic, cu nr. de inmatriulare,platesti o taxa de 8€,si iti spune ori de cate ori a trecut Inspectia,si cati km avea la fiecare inspectie. Suni la reprezentanta masinii,le dai VIN-ul masinii si iti spune,GRATIS,ori de cata ori a trecut masina printr.un service Oficial,de oriunde din tara,si ce reparatii-intretinere s-a facut,si km. Apoi calculele km/an le faci tu si iti dai seama daca km sunt reali.
Faci afirmatii pe care nu le poti sustine,si mai esti si ¨suparacios¨pe deasupra.
SUPORTA atunci cand nu ai dreptate,si nu.ti cauta scuze.
Iti doresc drumuri line....-------------------------------- Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR