Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • providra18

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cum adica ai pus mufa corespunzatoare? Nu-ti venea senzorul la mufa sau cum?
  • tonu_adrian

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Galati
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
dupa numeroase probleme cu senzorul asta...in sfarsit am rezolvat-o, senzor nou siemens si cureaua de distributie pusa din nou la punct (era sarita un dinte)
  • providra18

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Mare bataie de cap ce mai am cu calibra mea, x20xev...dupa o perioada de la schimbarea distributiei, nu am mai avut probleme cu camshaftul. acuma iar a inceput. Am luat de la dezmembrari 2 senzori camshaft, din care nici unul nu mergea, adica imi aparea iar eroare 92 in bord si masina nu se tura mai mult de 4500 rpm. Am luat de la magazin senzor camshaft siemens vdo 325 ron, montat pe masina si aceeasi problema, eroare 92 si masina nu se tureaza mai mult de 4500 rpm. am zis sa schimb si mufa...am schimbat si mufa de la senzor si aceeasi buba...pe langa cod eroare 92, a mai aparut si cod eroare 71- Intake air temperature sensor. Ma poate ajuta cineva? O parere, un sfat? Poate ma lamureste si pe mine unul dintre voi ce e de facut cu camshaftul si cu codul 71, mai exact ce e asta, unde se afla si cum se remediaza problema...am ajuns la disperare Sad(
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR