Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • tomadanmihai

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2007

  • Mesaj Privat
salutare,
si la mine tot usa dreapta spate, o sa verific acele cablaje sa vad daca este vreunul desprins, sper sa rezolv asa si geamurile de pe spate ca nici ele nu mai merg.
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Ia verifica intai la butoanele de la sofer sa nu ai trasa siguranta pentru anulare spate. Ce culoare ai acolo(la sofer), rosu sau verde? Daca nu am fost prea explicit suna-ma si te ajut, Zafira a fost una dintre masinile care mi-au placut si o cam cunosc.
  • tomadanmihai

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2007

  • Mesaj Privat
am fost in seara asta la marius(napcori) sa imi traduc computerul de bord si pana a sosit el ca era plecat m-am uitat la cablajele din stalp in usi, la cea din dreapta unde aveam problema am gasit 8 fire retezate la jumatate, am reusit sa le prind la loc, cu toate ca o sa ma duc sa caut pe la dezmembrari sa vad daca gaasesc ca sa le prind in stalp si acum merge inchiderea la usa, se aprinde becul de iluminare la butonul pentru geam(inainte stins) difuzoarele merg, dar geamul tot nu da niciun impuls nici pe actionare ridicare sau coborare. mentionez faptul ca am incercat si pe culoarea verde de la blocajul pt geamuri spate si pe culoarea rosie. ma gandesc sa nu fie problema de la faptul ca nu merge nici celalalt sau sa fie scurt in cablajul de la usa stanga, deoarece nici acolo nu imi este aprins ledul pentru iluminare buton geam. o sa incerc sa ma uit maine seara la cablajul dintre usa si stalp, mentionez faptul ca am verificat sigurantele si sunt bune Sad orice sfat este binevenit.
multumesc
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
mai mult ca sigur ca ai probleme si la stanga.asa am patit si eu ,s-a reparat dreapta [tot asa 8-10 fire taiate] si dupa aia nexam sa mearga
cand a desfacut si pe partea cealalta ,surprise,alte 8-10 buc. cu probleme.
ai grija sa ai un meserias bun sa le lipeasca profesionist ca dupa aia fac iar probleme.
atat geamurile cat si centralizata sunt afectate
  • tomadanmihai

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2007

  • Mesaj Privat
problema rezolvata, 8 cabluri retezate in dreapta spate, 2 in stanga, acum merge si inchiderea, la geamuri surpriza cu toate ca rezolvasem cu cablurile tot nu vroiau sa functioneze, m-am luat la verificat din nou sigurantele, toate erau ok, apoi m-am gandit sa curat putin piciorusele sigurantelor si am ramas mut cand am vazut ca geamurile functionau dupa ce am pus sigurantele la loc, deci daca cumva rezolvati problema cablajelor si tot nu functioneaza verificati sigurantele si chiar daca sunt bune curatati si piciorusele lor.
numai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR