Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Sa termin Frontera, ca Fordul ma falimenteaza Laughing , iar Renault-ul e magnet de politisti.
Skip ads

  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pai da, poate ne vedem pe la Frontera Fest, ca tot e in zona aia, eu o sa muncesc la masina iar restu o sa faca gratar Laughing
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Am o problema enervanta... cand dau tare prin gropi, bate ceva pe spate, cred ca e roata de rezerva... stie cineva cum fac sa nu mai bata? se poate strange cumba suportu ala? ca nu facea pana acum cateva luni... si incepe parca din ce in ce mai rau...
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
"ca nu facea pana acum cateva luni", nici la mine nu scartaia nimic pe fata ... pana acum ... 2 sapt Evil or Very Mad De ce oare ? Very Happy Identifica clar locul cu pricina. Poate nu e de la suportul de rezerva.
Skip ads

  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ba da, de la ala e... tu-i mama lui Mr. Green

De ce scartaie pe fata? De ce pana acum 2 saptamani nu a scartait? Vreo aluzie cumva? Laughing Smile)
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Categoric da, nu i-a priit bolovanii, si acu 'plange' dar o linistesc eu in cateva zile Very Happy
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Lasa, sa se invete! Eu ma plangeam ca am schimbat capetele de bara, la 25.000km si un an, dar an in care a facut cel putin de 2 ori pe saptamana drumuri ca ala Mr. Green
Acum s-a mai plictisit... mai sta si pe acasa in WE... ( motorina masii Evil or Very Mad )
  • aurel82

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Very Happy
ca tot am spus ca m-am apucat de reparat la ea dupa ce am luat-o, ca nu a fost intretinuta deloc, am schimbat in 2 saptamani curea distrib, rola si pompa de apa, ulei motor si filtre, rulment roata spate, ulei diferential spate, cilindri si saboti spate, rectificat tamburi, garnituri pompa de frana, inchidere centralizata, si alte maruntisuri, dupa un timp de 2 sapt de stat in curte (ca de, buget limitat dupa achizitie) a inceput sa imi curga caseta de directie in partea de jos pe langa ax.
A-ti mai avut problema asta?cum se rezolva?se pot schimba doar simeringurile?
un sfat va rog
Skip ads

  • ALBERTO1996

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Frontera 1993 2.3DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Mie mi se slabise piulita de reglaj de sus din capul casetei de directie,vezi sa nu fie aia si sa se prelinga pe jos acolo unde spui tu!
  • aurel82

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
ok, verific maine , ar fi util si o poza daca poti, totusi a curs din senin, asa stand degeaba
  • ALBERTO1996

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Frontera 1993 2.3DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
la mine mai dadea in volan,am avut cauciucuri cu galci pe fata si pana le am schimbat...oricum se vede,e ca la aro daca sti,se regleaza jocul de acolo.E o piulita de 17 si surubul are o taietura in cap pt surubelniita
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Dar se regleaza " ca la carte"... nu oricum...
Skip ads

  • aurel82

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
aha, aveti vreo metoda? un print din vre-un manual care arata cum, va rog, ca sunt pe punctul de a cumpara o alta caseta
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ti-am trimis un e-mail.
  • aurel82

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
MERSI MERSI MERSI
  • aurel82

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Am schimbat pana la urma caseta, am luat una sh, e ok acum dar tot mai trebuie reglat jocul, inca nu ma bag la din astea.
Problema mea cea mai suparatoare e ca tot imi huruie rulmentul spate , chiar daca l-am sch (700ron cu manopera cu tot) aveti idee ce o fi cu asta?
cam cat m-ar ajunge o punte spate completa dar buna?
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca tot pe acolo,dar munca mai putina..
  • aurel82

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
da, adevarat este, dar asta nu o voi lua decat daca o pot proba pe masina (ca altfel cred ca o sa imi huruie capu' Idea ), deci daca aveti cunostinte despre o punte spate(cu tamburi) in stare buna v-as fi recunoscator Confused , cam pe la inceputul lunii urmatoare bugetez interventia,pana atunci strang cureaua sa adun banutii
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
nu are prea mare legatura cu discutia asta e mai degraba opusa ei dar...nu mi-a venit sa deschid topic pt asta.. am si eu o problema cu masina. de vreo sapte luni MERGE BINE SI NU S-A MAI STRICAT NIMIC ! A mai "patit" careva ? eu ma obisnuisem sa bag bani in ea lunar. Pt mine e un record. Voi ce recorduri ati avut? Sunt curios sa aflu , pt care aveti chef sa faceti exercitii de memorie Question
  • mihaialex

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2010

  • Mesaj Privat
....de cind am cumparat-o(2009,2.2 benzina,5 usi,an 2001),dupa ce am tras o verificare la singe si o tura zdravana de schimbat la ea,de la cauciucuri la calculator de bord,de la uleiurile din toate elementele de transmisie la tablou instrumente de bord si capac radiator pe comanda,pina azi n-am mai bagat nimic in ea,decit consumabile obisnuite.
La ultimul RAR din aprilie 2013,amicul care mi-a facut verificarea a scris o lista cu chestiile care trebuie sa le schimb la ea:capeti de bare,bucse,tot felul chestii metalice de dedesubt(brate,bare stabilizatoare,etc),clima(de schimbat freonul),nu stiu ce garnitura sau asa ceva,ca pierde niste ulei,un senzor de nu stiu ce,de completat cu diverse lichide borcanele alea multe de sub capota...Acum e la "doctor" pentru cele de mai sus plus consumabilele obisnuite(estimare intre 15-20 milioane),ca trebuie sa ne duca in Grecia:)...
Am mai spus-o,nu m-a lasat niciodata,din Retezat pina in Grecia...nu fac off-road extrem,nu o calc prea tare ca ma doare piciorul de cit de tare e pedala:)
Trebuie sa recunosc ca n-am avut asa masina fiabila pina acum...oi fi fost eu norocos sau voi,care aveti probleme,ghinionisti?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR