Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Au probleme destule masini pana in 2004 cu asta. Daca ai cumva probleme si cu semnalizare cu OP-COM refai unghiul volan si o sa repari problema.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare! Am doua erori la pilot automat! B3794-08 defectiune la intrerupatorul sistemului de control al vitezei si B3794-04 tensiunemare, circuit deschis! Am masurat rezistentele de pe spate si doar una din ele ceade150 ohmi nu-mi arata exact si cand o verificam cu buzz-erul tipa! Ca si cum era pe deschis! Am zis ca aia e problemasi am inlocuit-o dar am aceeasi problema cu CC-ul ! Il activez si cand pun semnalizare dreapta, mi se dezactiveaza automat cc-ul ! Erorile reapar! Am dat comanda de o alta maneta CC, dar tare mi-e frica ca nu este de la maneta! Tu ce zici, ce poate fi? Doar cand pun semnalizarea atat! Multumesc!
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Imi suna a contacte la tine. Incearca si tu cu o carpa(ajutata de un creion sau eu am folosit un electrod ca ii lung si subtire) sa bagi inauntru si sa misti sa vezi daca prinzi ceva mizerie. Contactele in mod normal sunt suflate cu aur dar avand in vedere si varsta de la masina...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR