Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
genno a scris:salut tuturor again. dar unele cu fond negru chiar daca sunt no name dar care sa aduca cat de cat cu cele originale nu stie nimeni de unde se pot procura?


ebay.de , ebay.co.uk sau daca bugetul nu este o problema gasesti si in romania noi undeva la 400 lei/buc . Nota nu sunt HELLA sau ce este la masina ta ca si OEM producator.
  • r3chinu

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2011

  • Mesaj Privat
eu am: faruri dayline cu faza scurta xenon+lupa pozitia o am din 8 leduri smd 3528 si faza lunga becuri normale lumina alba.sa dus balastul lam schimbat sa dus si xenonul ambele pe stanga,am cumparat un xenon mai ieftin chinezarie care venea prea la fix trebuia sa apas pe sarma aia care tine becul pe far tare ..am apasat pana sa rupt o clema de la lupa din interior ....mam hotarat sa desfac faru pentru ca aveam si vro 10 leduri arse.am dezlipit cam greu sticla de far cu ajutoril a 2 surubelniti si un catar ff bun dezlipeam putin geamul farului taiam masticul cu catarul si tot asa...am indepartat tot masticul atat de pe geam cat si de pe santuletul farului,am lipit clema rupta de la lupa cu poxipol,ledurile sunt greu de gasit trebuie sa dai comanda de pe net ajung in cateva zile asa ca am cautat in oras becuri cu leduri pe ele am gasit un bec pt faza lunga cu 37 leduri de care imi trebuie am dus cablajul cu leduri impreuna cu becul acela cu leduri la un electronist sa imi ia leduri de pe bec sa imi puna pe cablaj.ce mai am de facut in zilele urmatoare:polish geam far cu prevent si hartii de 800 1200 1500 2000 2500, clemele de la far sunt rupte si reconditionate mai putin una catre este buna restul alea de jos sunt rupte varza si alea de sus sunt reconditionate de fostul proprietar. lipire far cu silicon sanitar.voi reveni cu poze zilele viitoare.bafta!
  • ranio

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2011

  • Mesaj Privat
poate realiza careva cu experienta aceasta operatiune contracost?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR