Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • grosupetryca

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut am un opel astra h din 2008 motor 1.9cdti 120 cp ,,, iam schimbat rulemntul acum 2 luni cel original ca huruia rau si iam pus unul mai ieftinel dupa buzunar si am constatat ca ieri imi scartie rau de tot ,,, si ma intrebam daca se poate face rulmentul vechi ,, am inteles ca se baga vaselina sau ceva de genu ,, un sfat va rog ! multumesc
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Se ia altul nou, se completeaza cu vaselina daca este cazul. Acum depinde si care rulment....
  • Ciprinhio

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sa fiu eu..la motoare diesel schriem de rulmenti...se poate muta la trenul de rulare
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Colegule, despre care rulment vorbim, despre cel de presiune de la ambreiaj? Daca da, afla ca eu niciodata nu montez un rulment de presiune fara sa il desfac si sa ii bag vaselina de calitate si din belsug acolo. La rulmentul nou, ai sa ramai uimit daca ai sa vezi cat de putin este uns din fabrica. Se scoate camasa frontala (da,da, iese usor!) , se umple cu vaselina camasa si colivia, se monteaza la loc si abia apoi se pune pe masina. Legendele de genul " are dom`le ca e nou" nu mai sunt valabile.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR