Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • msv

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Targoviste
oricum, cosumul era printre ultimele probleme ca depinde si de modul de condus( am un coleg la munca cu o skoda fabia, motor 1,4 benzina 100 cp si are consum 12% dar nu o lasa sub 5000 de ture, se crede pe circuit Smile )
in principiu, cand am facut acest topic inclinam spre benzina si eu, dar speram ca posesorii de 1.3 sa vina cu ceva contraargumente si sa ma convinga spre un diesel datorita consumului care imi cam facea cu ochiul, dar mi-a trecut, mai ales ca din ce am mai cautat si am intrebat in stanga si'n dreapta nu e diferenta foarte mare in favoarea dieselui
multumesc foarte mult @sorindf2000, posturile tale au fost fix ceea ce speram sa gasesc aici. multumesc si celorlalti pt bunavointa si timp acordat, acum sper ca pana saptamana viitoare sa ma bucur si eu de o jucarie noua
salutari si multumesc inca o data
  • calin.cosmin

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Zafira Tourer 2012 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2011

  • Mesaj Privat
jE a scris:caline, tu cat circuli in oras, cat in afara?

40% in oras-60% in afara, in special prin sate, drum aglomerat.
3-4 drumuri pe autostrada pe an , unde merg cu 150km/h, treapta 6 de viteze, pilot automat, sub 3000rpm, liniste totala in masina.
Pentru partea cu depasirile pe drumurile aglomerate, nu as da motorul diesel pe nici un benzinar ....
Initiatorul topicului spunea ca merge la sfarsit de saptamana undeva la tara, cam 100 km. Daca are acelasi drum super-aglomerat pe care-l am si eu cand merg la tara, atunci nu are decat sa stea cuminte si sa faca depasiri cand are spatiu liber suficient si sa nu aiba emotii. Daca nu-l deranjeaza treaba asta, ramane cu drumul prin oras unde deja nu mai conteaza ce fel de motor ai ( e chiar mai indicat pe benzina).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR