Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Orice concern are o cenusareasa, care insa respecta standardele concernului din care face parte. Chevrolet a fost cu nume si faima proasta in USA pana sa fie preluat de catre GM, in rest a urcat constant, si nu numai politica de promovare a dus la aceasta urcare constanta, ci si faptul ca GM a impus standarde noi.

Ma rog, este o discutie putin cam offtopic, si doar pareri pe care as prefera sa nu le transformam in polemici Wink
Skip ads

  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
OctavianM a scris:

Referitor la testele EuroNcap trebuia sa te uiti dupa Chevrolet Kalos: http://www.euroncap.com/ima...s%20Datasheet.pdf .


Daca tu mi-ai dat testele de la KALOS eu pun aici testele de la AVEO... care lasa de dorit !!!
pdf aici !!!
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
aveo Hatchback este kalos.
s-a rezolvat.
pana pe 23 mai o sa si-o primeasca.
am plecat pregatiti sa plateasca avans la un kalos/aveo hatc si i-a placut spark ... Exclamation
asa ca si-a luat cam la aceeasi bani ca un aveo ( 7900 e) un spark mai bine dotat, cu abs, servo, ac, geamuri elect, bari port, etc
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Spark este practic ceea ce trebuia sa fie Matiz 2. Mie unul mi-se pare cam uratica si nitel cam scumpa ptr ce este, insa datorita faptului ca este o masina destul de mica si din cate am inteles chiar vioaie, la baza fiind o masina de oras, consider ca ptr o doamna este o alegere destul de buna. In bani aia cred ca intra si un Peugeot 107, desi nu cred ca la acelasi nivel de dotare.

Oricum, eu vreau sa fiu primul care ii doreste stimatei doamne, sa aiba parte de ea, sa o foloseasca sanatoasa milioane de kilometrii de aici inainte fara nici un eveniment rutier de nici o natura ! Wink
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
din pacate 107 sau c1 urcau de 9000 cu echiparea corespunzatoare.
plus ca atunci cand se hotarase la q07 ( acum cateva luni) i-a placut mai mult 206.
Multumesc de urari.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Mie nu-mi place nici una din astea...
Matizul e o buburza amarata buna DOAR de mers in oras...
Loganul ce sa-i zic...e DACIA si aici am spus tot, desi, recunosc, PRESTIGE-ul are cam tot ce poate avea o masina de clasa si ei, insa la pretul ala gasesti orice masina germana second, mai ieftin si muuult mai buna;
Chevroletul nu stiu nimic tehnic de el...doar ca nu-mi place cum arata...
  • DRD
  • **
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Hai sa va zic si eu ceva de Matiz E/AC (posesor de matiz) nu din auzite, am masina asta de 3 ani si juma, are 40.000 km si nu am schimbat la ea decat un amortizor spate in garantie, am facut cu ea Grecia doi ani la rand Bucuresti - Predeal si Bucuresti - Constanta la greu, in rest ard gazul cu ea in Bucuresti. E o masina pe care ti-o cumperi cand nu ai superi bani si vrei o masina noua, mica (foarte mica) de oras, cu care nu cari porcul, chiar daca in ea daca pliez bancheta din spate bag o masina de spalat si inchid si portbagajul. De viteza (daca esti sinucigas) poti sa iei si 140-145 km/ora (testat). Acum e clar ca nu ai conditii de ca in corsa dar e o masina fiabila si care tine cu casa.


Acum o sa-mi cumpar o Corsa, dar 5000 E cat am dat pe Matiz si-a meritat banii 100%. Repet, daca vrei o masina noua, nu ai o familie numeroasa si mergi mult cu ea in oras e perfecta!

parerea mea Cool
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
datorita legilor facute cu spatele si a angajatilor dibas, masina fabricata in 1995 dar recarosata, cu data de 1995 + recarosare pe cartea masinii + factura 1995 dar cu talon 1997 nu s-a putut incadra la rabla.
in schimb a gasit o corsa 1.2 cu mai tot ce a vrut + inca 2 airbags, in 3 usi, din 2004, cu 23.000km la 6.800 e. si de ciuda o sa vand si dacia cuiva care sa mearga chit ca dau dacia cu 10 milioane, asa ca sa ma fac ceva pe legea lor

Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Chestionar

CAre vi se pare mai ok?
Logan 28%
Aveo 47%
Matiz 23%
46 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR