Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • razvan.c.l

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Astra G 1.7 tdi 2002.... Astazi am dus masina la spalatoria din capatul strazi , toate bune si frumoase Smile & dupa ce am plecat un scratait oribil la roata din staga fata ( scartaitul apare la viteze mici 0... 40km/h . de la placutele de frana nu cred ca este & planetarele sunt in stare perfecta . Sa fie oare rulmentul defect, uzat. sau sa nu mai aiba vaselina /? help !
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Probabil cei de la spalatorie au deranjat ceva, o protectie de contraaripa, scut, fire. O inspectie vizuala va identifica problema.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ce mai sigur de la jetul cu presiune au intrat pietricele( intre) placuta de frana si disc.
  • razvan.c.l

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2012

  • Mesaj Privat
am fost la spalatorie din nou si i.am pus sa.mi spele roata bine de tot a bagat spuma si apa acolo pana s-a facut luna roata . scartaitul a disparut 'dar a reaparut seara . probabil disparuse pentru ca era umed . & am observat ca o bucata mica din scutul din spatele roti lipseste / se vede in interior cutia de viteze sau ce e pe acolo . s a desfacut din suruburi si a picat . unde pot gasi altul? ( am intrebat la mai multe magazine de piese auto dar nu aveau ) mai ramane varianta "dezmembrari .
Credeti ca scartaitul poate proveni si de la ruulment ?
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut.rulmentul uruie nu scartaie.demonteaza roata si verifica tot ansamblu de acolo disc placute etrier.spor.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR