Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • cont-sters-60068

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
zilele astea m-am uitat la placutele de frana si am vazut ca sunt pe duca rau cu toate ca nu au inceput sa scartie
Deoarece nu am experienta as dori sa imi recomandati niste placute de frana pt fata/spate la un pret cat de cat decent
aa :d si mai am o nelamurire nu stiu ce sistem de franare am pe spate bosh sau lucas masina este astra g z16se din 2001
  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salut. sunt ff multe tipuri de placute de frana eu am schimbat set placute fata (remsa) 120 lei setu fara manopera iar pe spate am avut ceva probleme din cauza sistemului , am cumparat un tip si nu era acela , masina era desfacuta si sa dus mecanicu si lea schimbat , 120 lei si pe spate , am acelasi tip de masina ca si tine , dar si mecanicu meu a dat gres cand mia spus ce tip sa cumpar ,asa ca mai bine consulti un mecanic ca sa vezi ce sistem ai pe spate. ca si calitate eu iti recomand brembo , dar sunt un pic mai scumpe . baft
  • dumiter

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2011

  • Mesaj Privat
sall

acum cateva luni am schimbat si eu placutele de frana pe fata ca pe spate am tamburi si am pus simer din cate imi aduc aminte cred ca au fost 110 lei.cand am fost sa imi au placutele mi-a spus ca sunt 2 feluri, un model avea siguranta din sarma (astea au fost bune) celalalte nu mai retin exact cum erau dar erau diferite.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR