Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • virgil38

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 1998 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Va salut dragi mei am si eu o problema ca m delicata , anul acesta am cumparat un opel vectra din 1997 motor 1600 cm 16 vlv din localitatea tg jiu (mentionez ca eu locuiesc in ilfov)cu numere de gorj am stabilit sa merg pe numerele de gorj pana fac rost de bani sa o inmatriculez pe ilfov pe numele meu, am tot mers pe numerele de gorj o perioada de cateva luni insa vechiul ei propietar ma tot sacaie sa i trimit numerele (cica sunt preferentiale)si sa o inscriu pe ilfov foarte urgent,( colac peste pupaza am si garnitura de chiuloasa ciupita sau arsa cred ... pt ca imi dispare apa din vasul de expasiune in motor si imi iese pe teava de esapament ...)
VA ROG DIN SUFLET SA MA AJUTATI CU UN SFAT ;
CARE SUNT PASI PE CARE AR TREBUI SA I FAC PENTRU A IMI INSCRIE MASINA PE ILFOV SI CE ACTE IMI TREBUIE , UNDE NAIBA TREBUIE SA MERG ?/ plus ca masina mai are itp-ul si asigurarea doar pana la sfarsitul anului 2012 ,... cum naiba trebuie sa procedez? cam cat naiba ma r costa toate acestea (in mare )

VA MULTUMESC DIN SUFLET SI ASTEPT FOARTE URGENT SA MA ,,INDRUMATI SI PE MINE
  • RaduAL

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Etapele pe scurt sunt urmatoarele:
-mergi la un birou unde se perfecteaza acte pentru vanzari/cumparari masini, iti completezi toate actele aici
- mergi la circa financiara impreuna cu propietarul pentru a o radia de pe rolul lui, iti iei certificatul fiscal si stampilele
-mergi la circa ta financiara si o inregistrezi pe rolul tau
- ii faci asigurare
- programare la rar pentru autentificare
-CEC - plata taxe certificat inmatriculare si numere
-politie

O scurta cautare pe forum te va ajuta si mai mult.

Spor la treaba
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR