Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • toco

  • Mesaje scrise: 226
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Am o mica, mare problema, azidimineatza ma'm apucat sa montrz interiorul de piele la masina mea (opel astra g), dupa ce am terminat instalatia electrica am vazut o surpriza foarte urata, interioru e luat de pe un opel astra g combi, nu se potriveste bancheta are alt sistem de prindere. Din pacate telefonul nu ma lasa sa atasez si poze, la bancheta mea am 2 sarme care intra intr'o sigurantza montata pe masina si este formata dintr'o bucata. La cea care vreau sa o pun e formata ca si spataru din doua bucati si are un altfel de sistem de peindere. Daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscator.
Multumesc !
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
De la caravan la 5 usi merge adaptat numai daca modifici sezutul de la bancheta,iar la spatar ii pui talpicile de la bancheta ta ,deoarece au forma masinii tale.Cele de caravan au forma podelei de caravan,si nu-ti vor veni pe masina.Daca le pui cu japca,spatarul nu se va rabata si nici nu se va ridica.
  • toco

  • Mesaje scrise: 226
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Da, cu spataru am rezolvat, te rog daca vrei sa fii mai explicit, cum pot modifica bancheta? A mea e dintr'o bucata, cea pe care vreau sa o pun e din 2...
Multumesc frumos !
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Se desfac amandoua,cosi cele 2 parti una de alta dupa care le pui pe buretele tau.In prealabil se mai taie din colturile celei de caravan,precum si din partea de mijloc,deoarece au forme diferite,si nu-ti va veni in veci cum trebuie.Trebuie masina de cusut industriala.
Ca fapt divers,la mine costa 250 ron operatiunea asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR