Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Stancu Marian

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vivaro 2003 F9Q-U7-62
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Cand dau comanda de actionare stergatoare parbriz dupa efectuarea unei curse complete stergatoarele se opresc la jumatatea cursei pe parbriz. Am fost informat ca motorasul de actionare e de vina, l-am schimbat dar se comporta la fel . Ce pot face.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Asta nu e problema de motor diesel, e problema electrica asa ca data viitoare fii mai atent unde postezi.
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut.
Poate s-au miscat stergatoarele pe con...
Da si tu mai multe detalii.
Asa stiu si eu, motorasul de la stergatoare are incorporat in el un fel de cama pe care o lamela face contact si mentine un plus permanent pina la capatul cursei, dupa ce pui maneta stergatoarelor la zero.
Daca ai schimbat motorasul si face la fel atunci ori nu ai plusul acela permanent pe motoras ori ambele motorase au acelasi defect. Eu as verifica sigurantele, cuplele electrice de la maneta stergatorului si cele de la motoras (fire iesite din cuple sau contacte oxidate).
Bafta.
  • Stancu Marian

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vivaro 2003 F9Q-U7-62
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Cel de la care am luat masina nu mi-a dat toate detaliile, iar eu am vazut cursa stergatoarelor si mi-am dat seama ca e de la pozitia lor cand se monteaza in canelurile de pe axul motorasului. Cand se monteaza se tine cont de asta. Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR