Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • AndrewAxxxl

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Ma gandesc sa-mi fac un mic upgrade la masina, dar nu sunt prea sigur daca sa aleg montarea unui port USB sau a unui suport pentru telefon.
Nu sunt hotarat care mi-ar fi mai folositor si as vrea sa citesc si parerile voastre (de preferat a celor care au deja asa ceva, dar nu numai).

Eventual, daca aveti un alt device care sa imi permita sa ascult muzica in masina (m-am saturat de scris CD-uri sau de umbrat cu cablul pt conectare la AUX) si sa folosesc handfree-ul masinii, sunt interesat.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Un player cu streaming bluetooth.
Cu USB e mai usor deoarece poti sa pui si stick si sunt si telefoane care merg conectate cu cablul de date la player si folost ca "storage device"
  • RaduRek

  • Mesaje scrise: 437
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Hands free-ul masini(bluetooth) Astra J nu permite transfer muzical adica A2DP parca...doar conversatii telefonice...incearca un player Fm transmiter cu card/usb si conectare la priza/bricheta.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@AndrewAxxxl
exista cateva variante, acum depinde foarte mult si de cat esti dispus sa investesti eu unu pot sa zic ca intrarea USB pentru stick chiar si-a meritat bani Smile nu am incercat sa conectez un telefon sau un hard extern asa cum am vazut de exemplu pus in BMW Wink in schimb mi-a acceptat stick de 8Gb
din cate imi aduc aminte pe pagina oficiala a opel exista un pachet usb Smile dar pretul era destul de mare
o alternativa ar fi o interfata de la DENSION
http://www.dension.com/product/gateway-five
am vazut si altele dar nu dau acum de ele sau ar mai fi o varianta cu un kit Parrot MKI 9200 dar nu stiu daca pe acel bluetooth poti sa transmiti si muzica
bafta
Skip ads

  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
lucio85, e o minunatie Dension Gateway Five asta. Un filmulet descriptiv aici.
E drept totusi, si 1000 lei sunt bani frumosi, mai pui ceva si iti iei o unitate 2DIN care vine si cu USB Razz
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@poseidon06
din cate tin minte si usb de fabrica tot in jurul acelei sume se invarte Sad ,
eu daca asi fi in situatia asta m-asi gandi serios la o unitate 2DIN care sa inlocuiasca CD400
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
M-am gandit la asta, dar am citit intr-unul din posturile lui RaduRek faptul ca trebuie dezactivat difuzorul care se ocupa cu sunetele de la semnalizare si alte bing bing-uri, ceea ce nu prea imi place. Daca apare o solutie in care poti folosi difuzorul original, ma bag.
Intre timp, pentru cei interesati de interfata multimedia originala, pot vedea un pret aici. Din ce am citit mai demult insa, parca nu se putea instala pe CD400.
  • _mihai_

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Pt bluetooth in masina am descoperit ca merge de minune orice handsfree tinut pe bord.
Eu am un plantronics savor, nu mi l-a furat nimeni, tine 2 saptamani daca il inchid cand ies din masina (telefonul sta cu bluetooth on, creste SAR-ul ... ouch!)
Skip ads

  • RaduRek

  • Mesaje scrise: 437
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
poseidon06 a scris:M-am gandit la asta, dar am citit intr-unul din posturile lui RaduRek faptul ca trebuie dezactivat difuzorul care se ocupa cu sunetele de la semnalizare si alte bing bing-uri, ceea ce nu prea imi place. Daca apare o solutie in care poti folosi difuzorul original, ma bag.
Intre timp, pentru cei interesati de interfata multimedia originala, pot vedea un pret aici. Din ce am citit mai demult insa, parca nu se putea instala pe CD400.

Nu trebuie dezactivat difuzorul de bip-uri ci este anulat si inlocuit de unul propriu al unitatii cu altfel de sunete gen tic tac...in rest faci ce vrei cu aparatul audio/video...disc/usb/card/navi/bluetooth.
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Scuze, nu mi-am terminat ideea. Vroiam sa zic ca trebuie dezactivat difuzorul original si inlocuit cu cel al unitatii 2DIN. Totusi, daca tai firele de la difuzorul lor si cuplezi difuzorul original, nu merge? Sau nu ai incercat pentru ca poate afecta garantia?
  • RaduRek

  • Mesaje scrise: 437
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
poseidon06 a scris:Scuze, nu mi-am terminat ideea. Vroiam sa zic ca trebuie dezactivat difuzorul original si inlocuit cu cel al unitatii 2DIN. Totusi, daca tai firele de la difuzorul lor si cuplezi difuzorul original, nu merge? Sau nu ai incercat pentru ca poate afecta garantia?

Nu tai nimic...normal bip-urile sunt generate de unitatea radio/cd originala a masini si redat de un buzzer din bord, acestea sunt preluate de unitatea noua care le reda pe un buzzer propriu.
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Ah, am inteles. Deci degeaba pui alt buzzer din ala, daca sunetele generate ies tic tac. Smile
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
kit Wink
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Eu ce citesem, referitor la dificultatile la instalare, era de aici. Sunt si poze, pentru cine se incumeta.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
cam asta contine un kit usb si bluetooth
Wink
LE
un dispozitiv interesant

http://www.belkin.com/IWCat...Product_Id=525857 Rolling Eyes
  • RaduRek

  • Mesaje scrise: 437
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Asta e misto daca ai doar unitatea standard fara aux in Soundfly View Are de toate, iti scrie si pe ecran sub forma de rds cine te suna...fara fire, mate si alte alea...


  • timvte

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pentru posesorii de Iphone.
Eu am asa ceva: http://www.magellangps.com/...ducts/GPS-Car-Kit
Il folosesc de un an si sunt super multumit. Ca features: amplificator GPS (am pe telefon un igo); incarcator (normal) si bluetooth (e foarte usor de folosit, funtioneaza fie ca ai telefonul in suport sau daca tii telefonul langa tine; sunet foarte bun in ambele sensuri); nu transmite muzica catre boxele masinii (prin bluetooth) Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR